Kronikė e Zezė

Ngjarjet e 21 janarit nė Tiranė

Bota Sot | 12.10.2012 17:13
Ngjarjet e 21 janarit në Tiranë

Tom Doshi dhe Pjerin Ndreu dėshmojė para gjykatės

Tom Doshi dhe Pjerin Ndreu dėshmojė para gjykatės pėr ngjarjet e 21 janarit ku tė akuzuar janė ish-kreu i Gardės sė Republikės, Ndrea Prendi, shoferi i tij Margarit Kume dhe gardisti Agim Llupo. Deputeti socialist dhe kreu i socialistėve tė Tiranės kanė pranuar se protesta e dhunshme ka qenė e organizuar nga PS. Doshi dhe Ndreu u shprehėn para gjykatės sė nuk kanė dijeni dhe nuk mbajnė mėnd konfliktin mes protestuesve dhe policisė. Nė tė njėjtėn linjė kanė qenė edhe deputeti Besnik Baraj dhe Paulin Sterkaj tė cilėt para gjykatės kanė deklaruar se nuk kishin dijeni se pse filloi pėrplasja protestues-polici dhe se pse protestuesit qėllonin me sende tė forta nė drejtim tė efektivėve tė gardės dhe policisė. Deputeti socialist Tom Doshi ashtu si Paulin Sterkaj nė seancėn e shkuar, edhe pse janė shprehur para gjykatės sė nuk kishin dijeni pėr pėrplasjen kanė deklaruar se kanė ndėrhyrė pėr tė qetėsuar protestuesit qė tė mos qėllojnė nė drejtim tė policisė me sende tė forta.
Ndaj deputetėve socialist Taulant Balla, Tom Doshi e Besnik Baraj prokuroria e pėrgjithshme ka nisur procedim penal nėn akuzėn pėr organizim dhe pjesėmarrje nė grumbullime e manifestime tė paligjshme. Doshi tha pėr mediat se ėshtė i gatshėm tė japė sqarimet e tij edhe nė prokurori ashtu siē i dha para Gjykatės sė Tiranės.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus