Kronikė e Zezė

Njė i vdekur dhe njė i plagosur me armė zjarri nė Prizren

Bota Sot | 12.10.2012 15:34
Një i vdekur dhe një i plagosur me armë zjarri në Prizren

Njė tjetėr vrasje mbrėmė rreth mesnatės ka tronditur qytetin e Prizrenit. Pas njė shkėmbimi zjarri nė mes tė dy grupeve, Qazim Braha 36 vjeēar, ka mbetur i vrarė nė vend, me njė plumb nė ballė, ndėrsa ėshtė plagosur lehtė, Elami Gavazaj, 40 vjeēar.

E gjithė kjo ka ndodhur pas njė zėnke nė mes tė palėve,pas tė cilės 26 vjeēari Gj. Xhoxhaj nga Petrova e Prizrenit, ka qėlluar me pistoletė, duke i marrė jetėn Brahajt dhe plagosur Elami Gavazajn, i cili pas krimit ka tentuar tė ikė nga vendi i ngjarjes, por policia ka arritur ta ndalojė atė nė Komoran.

Pėr kėtė rast policia ka shoqėruar pėr nė stacionin policorė 5 persona. Kjo ėshtė vrasja e pestė me armė zjarri nė rajonin e Prizrenit, brenda njė muaji, bėn tė ditur Drejtori Rajonal i Policisė, Nexhmi Krasniqi.

Kryeprokurori i Qarkut, Sylė Hoxha, thotė se vrasjet kaq tė shpeshta me armė zjarri , po vijnė si pasojė e politikave tė buta tė dėnimeve dhe mosfunksionimit si duhet edhe tė institucioneve sociale.

Komentet

Komente (6) | Kthehu

QAZA personi qe deshti farefisin e tij shoqnin si dhe kombin e tij tash dul nje person i cili nuk i perket njerzimit dhe ben ket veper duke ditur se ishte i deshur humbja e tij esht si ta humbesh veten po aj dorvrasi ka humbur jo vete or edhe familjen.

leotrimi senik @ 21/11/2012 00:54

Qaza me te vertete ka qen trim dhe me moral tė fort, por ra nė kurth tė tradhėtarve dhe e pagoi me jetė, turp gjakpirėsit i qoftė, jetėn ia mori por ai vdiq i pastėrt dhe kryelart, nuk e harron pėr jet vajza e agjes sevdija dhe mbar farefisi nga seniku dhe prizreni. Ke qenė ushtarė i UQK-ės, luftove pėr atdhe, shpetove nga aemiku, por tani ky i pa shpirt ta mori jetėn

sevdije @ 16/10/2012 18:54

u knaqen shkijet duke ndi tmerre te shqiptaretmkeshtu qe me ska me pas as uqk as fark kunder tyre

sopata @ 14/10/2012 17:08

Arma nje e keqe qe po i ndodh Kosoves ne veqanti dhe botes ne pergjithsi. Veshtire eshte te falet gjaku i derdhur me paramendim. Qaza ishte djale me karakter te larte dhe me moral te madh kombtar. Ai nuk harrohet nga ne. Nese nje vrasje e tille do t'i ngjante nje djalit tjeter te lagjes tone, Qaza do ta nxirrte hakun brenda 24 oreve. Keshtu qe, edhe ne, qendrojme pas tij, duke u hakmerr.

Paqsori @ 13/10/2012 19:31

ncnc marre ju koft ju qe bot ktoo po Zotii vendos per juve qe e keni bo kete mekat .

heroina @ 13/10/2012 11:25

ket vrasje do ta paguani shum shterejt 5 her dupell hakmarrja .

luani @ 12/10/2012 21:46