Dënohet me 22 vjet burg, vrau gruan shtatzënë - Bota Sot
Dënohet me 22 vjet burg, vrau gruan shtatzënë

Kronikë e zezë

E mërkurë, 24 gusht 2016

Dënohet me 22 vjet burg, vrau gruan shtatzënë

Më: 12 tetor 2012 Në ora: 12:31

Një trup gjykues i përbërë prej gjykatësve të EULEX-it në Gjykatën e Qarkut në Mitrovicë e shpalli Fehmi Tahirin (Hoti) fajtor për veprën penale të vrasjes së rëndë dhe i shqiptoi dënimin me burgim të gjatë prej 22 vjetësh.

Tahiri (Hoti) ishte akuzuar se i kishte marrë jetën gruas së tij shtatzëne, Saime Canaj, në nëntor të vitit 2010 në fshatin Burojë, Komuna e Skenderajt, njofton EULEX-i.

Trupi gjykues ka konstatuar se i pandehuri e kishte sulmuar dhe vrarë gruan e tij shtatzëne për motive xhelozie, duke e rrahur atë me duar, me pjesën metalike të rripit të tij dhe me një shufër metalike për disa minuta, duke e grushtuar dhe goditur atë disa herë në duar, krahë, gjoks, gjinj, fytyrë, qafë, kokë, shpinë dhe në pjesë të tjera të trupit, që i kishin shkaktuar asaj dhimbje të forta dhe vuajtje të gjata. Si rezultat i këtyre lëndimeve, Saime Canaj kishte vdekur në vend.

Rasti ishte ndjekur penalisht nga një prokuror i qarkut nga EULEX-i.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test