Kronikė e Zezė

Dėnohet me 22 vjet burg, vrau gruan shtatzėnė

Bota Sot | 12.10.2012 12:31
Dënohet me 22 vjet burg, vrau gruan shtatzënë

Njė trup gjykues i pėrbėrė prej gjykatėsve tė EULEX-it nė Gjykatėn e Qarkut nė Mitrovicė e shpalli Fehmi Tahirin (Hoti) fajtor pėr veprėn penale tė vrasjes sė rėndė dhe i shqiptoi dėnimin me burgim tė gjatė prej 22 vjetėsh.

Tahiri (Hoti) ishte akuzuar se i kishte marrė jetėn gruas sė tij shtatzėne, Saime Canaj, nė nėntor tė vitit 2010 nė fshatin Burojė, Komuna e Skenderajt, njofton EULEX-i.

Trupi gjykues ka konstatuar se i pandehuri e kishte sulmuar dhe vrarė gruan e tij shtatzėne pėr motive xhelozie, duke e rrahur atė me duar, me pjesėn metalike tė rripit tė tij dhe me njė shufėr metalike pėr disa minuta, duke e grushtuar dhe goditur atė disa herė nė duar, krahė, gjoks, gjinj, fytyrė, qafė, kokė, shpinė dhe nė pjesė tė tjera tė trupit, qė i kishin shkaktuar asaj dhimbje tė forta dhe vuajtje tė gjata. Si rezultat i kėtyre lėndimeve, Saime Canaj kishte vdekur nė vend.

Rasti ishte ndjekur penalisht nga njė prokuror i qarkut nga EULEX-i.

Komentet

Komente (13) | Kthehu

e Kosov moj kosov ncncncnc

Doni @ 14/10/2012 14:53

ALLAHU na ruj nga keta sprova jan raste te ronda por burgu eshte per bura se ajo lavire kish honger meshkuj tjer njeriu normal nuk ban kesaj gabime se ajo femer inshalla ALLAHU ja letson burgun se edhe ki bur ka mar shpiret por ndoshta me hak alejkum selam

bekim @ 14/10/2012 02:57

Spo di veq shqiptarkat jan ba katastrof nuk pe njof ma mir asht dikush me fol qe e ka njoft at gru e at burr se pa ni siklet te madh se ka myt as ai se gruja merret met knaq e jo me myt po mos met knaq e met dal per qefi e me ba sherre se sherri i grus asht i madh kan than te menqurit aty sban pun kurgjafi veq ksaj zgjidhje

Bossi @ 14/10/2012 01:50

TE AKUZOHET VIKTIMA NE KET RAST, JO ZOTRI JO, AJO KANDRRUAR JET NE MENYR ME TE KEQE KA DHEN SHPIRTIN NE TORTUR TE VAZHDUSHME ME SHUFER, ME RRYP E MEMJETE TE FORTA KJO ASHT NJE KRIM QE NUK GUXON TE NDODH NE KOSOV SE NE NUK JEMI TALEBAN APO TERORIST POR JEMI SHQIPTAR NUK KUXOJM DHE NUK NALEJON AS FEJA AS ZAKONI TE MARRIM KSI HAPA TE GABUSHEM SE VETUM QE JAKEMIGJET HALLIN SI FEMER NUKASH RASTI PAR NE KOSOV QE KA NDODHUR KEMI RASTE TE TJERA, POR DUHET TEJET RASTI FUNDUT KRIMINELI PAK ASHT DENU

gjilani 13 @ 13/10/2012 21:08

nuk asht mir te akuzohet viktima por duhet te akuzohet dorasi krimineli se nuk mbytet njeriu me foshje te palidur, por kriminieli asht denu pak me 22 vite aj u dasht te denohet me burgim perjet dei ne vdekje

ferizaj15 @ 13/10/2012 21:02

poburri e le grun me nje fmi dhe vrapon te vejushka e ajo a eshte trimni qe e le te vetin rrugave, si ju duket kjo burrni si po thone mir ja ka ba, po asaj vejushkes ky sja mjelli po ai erifi dhe mos folni per burra se ska sot veq burreca.

anisa @ 13/10/2012 20:51

BURGU PER BURRA ESHT ,GJAKNXEHTESIJA QA SBON FEMNAT TONA NA MORREN FTYREN ,SE PALIDHJE NUK NDODHIN KTO GJERA ,NJERI JETON PER PITEE ITS ALL ABOUT PUSSY

luki @ 13/10/2012 05:39

Oo gjilano kadal he burr se nuk jam aj qe po mendon une kurr kto sikamthan per uqk, e saiperket dorshkrimt jo qe si njo shkronjat po prej ajfonit neseedin qka osht mund ti prek gabim e qifti yt qe myt gra e thmmi te pa lindur ekan vendin ne avganistan se ksi gjinsh sjon per kosov

Toni @ 12/10/2012 21:54

kesh mendu se memujt me ba veten ne at burg roje krejt trupin e ati kafshe se aj qe eben ashtu sikur aj asht kafsh edhe ja kisha pre krejt trupin memaje te thikes edhe sa her qekish mendu me kish ra ndermend per ta ekisha rrahur me kamgji deshiroj se keshtu kurr mosme ndodh ne kosov as ne bot

gjakova @ 12/10/2012 21:17

@Toni,ti je ai qe e quajte UQK-ushteri terroriste, kerkove qe kombit ti ndodhe ajo qfar tha KQIRA,kerkove shperngulje per avganistan famijes jashari,plus i quajte familje talibanesh.NUK SHKRUHET;gjamia,talivaneve,osht,saiperket,mashume,ikamarr,edrejt,kaqen,ifusin,pamarrparasysh,imysin,megur..M`sohe drejtshkrimin.. e pastaj lajmrohu .....

gjilan @ 12/10/2012 21:12