Kronikė e Zezė

I mituri vret njė 25 vjeēar nga Prapaqani i Deēanit

Bota Sot | 11.10.2012 20:15
I mituri vret një 25 vjeçar nga Prapaqani i Deçanit

Jeton Shala nga fshati Prapaqan i komunės sė Deēanit, i lindur nė vitin 1987, ėshtė vrarė me armė zjarri nė pasditen e sė mėrkurės nga i mituri S.U., i lindur nė vitin 1995. Sipas zėdhėnėsit tė Policisė Regjionale tė Pejės, Xhevat Ibra mė 10 tetor rreth orės 17:55, policia ėshtė informuar se nė fshatin Isniq ka te shtėna me armė zjarri dhe njė person ėshtė i plagosur rėndė. “Menjėherė efektivėt policor kanė dalė ne vendin e ngjarjes dhe kanė bėrė sigurimin, e vendit tė ngjarjes duke ju bashkangjitur edhe njėsitet pėrkatėse tė Hetimeve Rajonale, Prokurori Publik i Qarkut, si dhe ekipi mjekėsor tė cilėt kanė konstatuar edhe vdekjen e viktimės”, thuhet nė komunikatėn e PK-sė. Sipas po tė njėjtės komunikatė, fillimisht ėshtė bėrė hetimi dhe kėqyrja e vendit tė ngjarjes, dhe bazuar nė tė dhėnat e para, mėsohet se personi i dyshuar shtetasi S.U. (1995) nga automjeti i tij i tipit xhip “Opell Montera”, nga afėrsia ka shtėnė me armė automatike AK-47 ndaj viktimės, me ē’rast nga plagėt e marra viktima ka mbetur ne vend pa shenja jete. I dyshuari pėr vrasje ėshtė ndaluar rreth orės 18:10 nė Raushiq, ku edhe ėshtė arrestuar. Sipas zėdhėnėsit Ibra, personin e dyshuar hetuesit e kanė intervistuar nė prezencė tė zyrtarit pėr punė sociale dhe avokatit mbrojtės, pėr tė mėsuar tė gjitha rrethanat dhe motivin e vrasjes. Ndėrkaq, pas kėsaj atij i ėshtė shqiptuar masa e ndalimit pėr 24 orė me vendim tė Prokurorit, dhe sot ėshtė dėrguar tek gjyqtari i proceduarės paraprake.

Prokurori Publik i ēėshtjes me vendim ka kėrkuar qė trupi i pajetė tė dėrgohet nė Institutin e Mjekėsisė Ligjore nė Prishtinė pėr autopsi, pėr tė ju dorėzuar mė pas familjarėve pėr varrim.

Komentet

Komente (10) | Kthehu

Oj ti zoj ti qysh po shihet nuk paske kry po qite gishtin ne.... e nendo moj .... se kerkush nuk te rre pa faj un nuk i besoj kesaj po ndoshta e ngje vrasesin e per at arsye thu mir ja ka ba se ktu njerzt mujn me shkru per qefin e vet mos hyn ne gjynah me than ashtu se mundet me te ndodh edhe ty moj ....... a k..... qa do qe te jesh. Ishalla vrasesi merr denimin e duhur nga ligji e nga Zoti ngushllime familjes nga Podujeva

Meti @ 22/11/2012 17:18

une si kom njoft asnjanin por nese eshte e vertete se viktima e ka rreh dorasin pa faj atehere shume mire ja ka bo se duhet me mendu mire para se ta rrahesh dikend,ky mi rreh ska mujt se aj e kish rreh apet veq e paska vra.

zoja @ 16/10/2012 08:10

viktima jeton shala ka qen fajtor por jo per vdekje po per ni te rrehne te fort edhe me ja ndalu me dal ne deqan per 1 vit, -I MITURI S. U. ESHTE RRAHUR NGA VIKTIMA NE QENDER TE DEQANIT PA FAJ

SHP. HA. @ 15/10/2012 09:37

Ngushllime familjes e zoti na rujt prej ktyne vrasesve jan ba edhe fmia me vra dikan mos vet per neve. Ky i mituri me siguri vjen nga nje familje psikopate qe e kan msu me vra njerz zoti na rujt se kosova nuk i ka punt mir.

Rina @ 13/10/2012 21:36

Ngushllime familjes e zoti na rujt prej ktyne vrasesve jan ba edhe fmia me vra dikan mos vet per neve. Ky i mituri me siguri vjen nga nje familje psikopate qe e kan msu me vra njerz zoti na rujt se kosova nuk i ka punt mir.

Rina @ 13/10/2012 21:25

NGISHLLIME FAMILJES

ferizaj15 @ 13/10/2012 21:20

zoti ivraft qysh po marin jet kshtu shkavi ukan shko po ne jem shqiptar nuk duhet mej ba kto sen marre per neve qej thojm vetit shqiptar un ekam djal daje veq ja mart zoti shpirtin ati qejamur jeten djali dajes tem zoti edenoft at pis

blerina @ 12/10/2012 15:40

oj saranda po aj ka vdek tash, ngushllime familjes se te ndjerit

skenderi_belgjike @ 12/10/2012 02:40

Ngushllime zoti e vraft at rrugaq te Ukajve te Lumbaedhit

Dritoni @ 11/10/2012 23:13

gushlllime nga familja goqi t perkujtoim sa t jesh gjalll jeton shala

saranda goqi @ 11/10/2012 21:22