Kronikė e Zezė

Njė tjetėr grevist shtrohet nė spital

Bota Sot | 09.10.2012 23:18
Një tjetër grevist shtrohet në spital

Shpėtim Karamuēa, prej disa ditėsh nė grevė urie bashkė me ish tė pėrndjekur tė tjerė ėshtė detyruar ta lerė atė pėr shkak tė gjendjes sė rėnduar shėndetėsore. Mėsohet se Karamuēa ėshtė transportuar menjėherė pėr nė Qendrėn Spitalore Universitare “Nėnė Tereza” pėr tė marrė ndihmė.
Greva e urisė e ish tė pėrndjekurve politikė ėshtė sot nė ditėn e 18-tė tė saj, ndėrsa kulmi i saj arriti ditėn e djeshme, kur njėri prej tyre, Gjergj Ndreca tentoi vetėflijimin duke i vėnė flakėn vetes.
Ish tė pėrndjekurit kanė paralajmėruar pėrshkallėzim tė grevės sė tyre, ndėrsa i kanė bėrė thirrje aqeverisė qė tė plotėsojė kėrkesat e tyre pėr dėmshpėrblimin.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus