Kronikė e Zezė

Obiliq: Prangoset pėr tentimvrasje

Bota Sot | 09.10.2012 17:56
Obiliq: Prangoset për tentimvrasje

Dje rreth orės 12:00, hetuesit rajonal kanė arritur qė tė arrestojnė njė person tė dyshuar lidhur me rastin tentim vrasje qė ka ndodhur nė dhjetor tė vitit tė kaluar.

Rasti ka ndodhur me datėn 25.12.2011, nė njė kafiteri nė fshatin Milloshevė tė Obiliqit, ku gjatė njė zėnke mes disa personave janė lėnduar rėndė tre persona, dy prej tyre nga arma e zjarrit ndėrsa i treti ėshtė qėlluar me mjete tė forta.

Lidhur me kėtė rast ėshtė arrestuar i dyshuari kryesor, F.M, 27 vjeē, shtetas i Kosovės, i cili ėshtė dėrguar nė Gjykatėn e Qarkut nė Prishtinė, pasi qė pėr tė njėjtin gjykata kishte lėshuar urdhėr arrest.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus