Kronikė e Zezė

Arrestohen dy persona tė dyshuar pėr dhunim

Bota Sot | 09.10.2012 17:51
Arrestohen dy persona të dyshuar për dhunim

Dje rreth orės 15:30 nga hetuesit rajonal tė Prishtinės, janė arrestuar dy persona tė dyshuar pėr njė rast tė dhunimit.

Personat e dyshuar A. Sh. ( 34) dhe D. R. (37), shtetas tė Kosovės, dyshohet me bazė tė jenė tė pėrfshirė nė njė rast tė dhunimit, qė ėshtė raportuar dje nė stacionin e Obiliqit.

Tė dyshuarit po mbahen nė qendrėn e paraburgimit nė Prishtinė, ata do tė dėrgohet nė gjykatėn kompetente pas pėrfundimit tė veprimeve tė nevojshme hetimore dhe procedurale, qė do tė ndėrmerren nga ana e hetuesve, pėr sqarimin dhe zbardhjen e plotė tė motiveve dhe rrethanave tė ngjarjes.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus