Kronikė e Zezė

Hani i Hotit, u kap me 100 kg kanabis nė makinė, pranga rumunit

Bota Sot | 07.10.2012 19:24
Hani i Hotit, u kap me 100 kg kanabis në makinë, pranga rumunit

jė shtetas nga Rumania ėshtė prangosur sot nė kufi tė vendit pasi iu gjendėn nė automjet plot 100 kg kanabis sativa.

Policia e Shkodrės bėri tė ditur se njė shtetasi rumun iu kap nė doganėn e Hanit tė Hotit sasia prej 100 kg e kanabisit qė ishte paketuar dhe fshehur nė automjetin mė tė cilin udhėtonte drejt Shqipėrisė.

Nga kontrolli i kryer, shtetasit rumun, emri i tė cilit nuk bėhet ende i ditur, iu gjet dhe njė kartė identiteti italiane. Dyshohet se rumuni e pėrdorte kartėn pėr trafikun e drogės nė shtetin italian.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus