Kronikė e Zezė

Operacioni gjashtė ditor i Policisė sė Fierit

Bota Sot | 07.10.2012 12:10
Operacioni gjashtë ditor i Policisë së Fierit

25 persona kanė rėnė nė prangat e uniformave blu

Brenda 6 ditėve drejtoria e policisė sė Fierit ka arrestuar dhe ndaluar 25 persona, tė akuzuar kryesisht si pjesėtarė tė grupeve plaēkitėse, si edhe kontigjentė me tendencė pėr kryerjen e veprave tė rėnda penale, tė cilėt janė kapur me armė me vete.
Pėrsa i pėrket shpėrdarjes sė lėndėve narkotike, policia e Fierit ka arrestuar 5 persona, ndėr tė cilėt 4 ishin pjesėtare tė njė grupi. Vetėm pėrsa i pėrket personave nė kėrkim janė ekzekutuar 5 arrestime, nga tė cilėt 25-vjeēari Florian Vasiu vjeē 25, I akuzuar dhe dėnuar me 4 vite burg pėr rrėmbimin dhe mbajtjen peng tė njė vajze nė maj tė vitit 2006.
Artur Hajdini, 40 vjeē, I kėrkuar pėr grabitje me pasoja tė rėnda. Altin Nezha, 41-vjeēari qė aksidentoi pėr vdekje Tomorr Nezhėn dhe Valmir Dajėn, si dhe plagosi 2 tė tjerė.
Sipas burimeve drejtoria e qarkut ka nisur zbatimin e njė plani masash pėr kontrollin e territorit, si edhe pėr grumbullimin e informacioneve nė lidhje me lėvizjet dhe konfliktet e kontigjentėve me tendencė pėr kryerjen e ngjarjeve tė rėnda kriminale.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus