Kronikė e Zezė

Tiranė, burri vret me thikė gruan e tij

Bota Sot | 07.10.2012 12:05
Tiranë, burri vret me thikë gruan e tij

Policia vė nė pranga autorin

Njė krim brenda familjes ka ndodhur nė orėt e darkės nė Laprakė, Edmond Doku, 44 vjeē ka vrare me thikė gruan e tij Rolanda Doku, 36 vjeēe, nėnė e dy fėmijėve.
Ngjarja ka ndodhur nė orėt e mbrėmjes nė banesėn e tyre nė Laprakė. 36-vjeēarja vinte nga prindėrit nė banesė kur ėshtė pritur me debat nga Edmondi.
Nė banesė ka qenė edhe djali I tyre 10-vjeēar. Edhe pse Rolanda ėshtė dėrguar menjėherė me plagė tė rėnda nė spital, ajo nuk ka mundur t’u mbijetojė.
Sipas policisė ēifti Doku I martuar prej 15 vjetėsh ka patur probleme nė vitet e fundit.
Rolanda kishte denoncuar dhunėn sistematike tė tė shoqit madje ajo kishte marrė edhe urdhėr mbrojtjeje ndėrsa kishte nisur procedurat e divorcit.
Kushtet ekonomike kishin bėrė qė pavarėsisht kėtyre problemeve Edmondi dhe Rolanda tė jetonin nė tė njėjtėn banesė.
Policia arrestoi 44-vjeēarin, tė cilit pritej t’i kryhej edhe testi I pėrqindjes sė alkoolit nė gjak.
Ky i fundit ėshtė siguruar nė ambientet e izolimit me akuzėn e vrasjes me dashje, krim tė cilin mėsohet ta ketė pranuar edhe vetė duke paraqitur si motiv njė grindje pėr motive tė dobėta.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus