Kronikė e Zezė

Kelmendi: Ka hedhur poshtė shkrimet se babai i tij ndodhet nė Dubai

Bota Sot | 07.10.2012 10:37
Kelmendi: Ka hedhur poshtë shkrimet se babai i tij ndodhet në Dubai
Naser Kelmendit

Liridon Kelmendi, djali i Naser Kelmendit, ka hedhur poshtė shkrimet nė media se babai i tij ndodhet nė Dubai, nė vilėn e tij, ku po merret nė pyetje nga hetues amerikanė. Ai ka thėnė se tė gjitha janė tė pavėrteta. Pranon se me babain e tij nuk ka kontaktuar tash e njė javė.

Krejt ēfarė kanė shkruar mediat malazeze dhe boshnjake pėr Naser Kelmendin, i ka hedhur poshtė djali i tij, Liridon Kelmendi.

Ai tė shtunėn ka thėnė se babai i tij nuk ndodhet nė Dubai, nė vilėn e tij dhe se nuk ka bėrė kurrfarė marrėveshjesh me hetues amerikanė.

“ Tė gjitha qė janė thėnė janė tė pavėrteta. Janė shpifje tė atyre mediave”, ka thėnė tė shtunėn pėr gazetė, djali i Naser Kelmendit.

Ai ka pranuar se ka njė javė qė nuk kanė folur ose kontaktuar me babain e tij.

Mediat malazeze raportojnė se Naser Kelmendi, i akuzuar nga Bosnja pėr korrupsion dhe shpėrndarje tė drogės, ndodhet nė arrest shtėpiak nė vilėn e tij nė Dubai, nėn mbikėqyrje tė hetuesve amerikanė.

Njeriun tė cilin kohė mė parė SHBA-ja e vendosi nė listėn e zezė, ndodhet nė duart e hetuesve amerikanė, shkruan e pėrjavshmja malazeze “Monitor”.

“Hetuesit amerikanė kanė bėrė njė marrėveshje me narkobosin Naser Kelmendi duke i lejuar atij liri tė kufizuar nė kėmbim pėr bashkėpunim dhe informacione qė do tė marrin nga ai. Sipas informatave qė kemi, mbreti ballkanik i heroinės e ka pranuar marrėveshjen, dhe tashmė ndodhet larg Ballkanit, nė vendin qė pėr tė ėshtė shumė mė i sigurt nė krahasim nė rajonin nga i cili u largua. Lokacioni i tij tash ėshtė Lindja e Afėrt”, thekson “Monitor”.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus