Kronikė e Zezė

Dėshton seanca, djali i Remzi Hoxhės kėrcėnon me Kanun

Bota Sot | 07.10.2012 10:07
Dështon seanca, djali i Remzi Hoxhës kërcënon me Kanun

Ardian Hoxha: Kemi 17 vjet nė kėrkim tė varrit tė babait.

Tiranė, mosparaqitja e prokurores shtyn seancėn te krimet e rėnda.
Mungesa e prokurores sė ēėshtjes dėshtoi dje seancėn e pretencės sė Akuzės ndaj tė pandehurve pėr zhdukjen e Remzi Hoxhės. Djali i biznesmenit shqiptari maqedonas, i zhdukur nė vitin 1995 nė Tiranė, Ardian Hoxha, “kėrcėnoi” me Kanun dje para Gjykatės pėr Krimet e Rėnda pasi mėsoi dėshtimin e seancės. Deklarata e Hoxhės erdhi vetėm pak minuta pasi gjykata shtyu seancėn gjyqėsore nė ngarkim tė tre tė akuzuarve pėr zhdukjen e babait tė tij pėr shkak tė mungesės sė pėrfaqėsuesit tė akuzės. Sipas Ardian Hoxhės, familja e tij, nė mungesė tė zbatimit tė drejtėsisė, do t’i kthehej Kanunit. “Do tė shkojmė dhe nė instancat ndėrkombėtare. Pastaj do tė ndjekim dhe ligjin shqiptar tė Kanunit.

Komentet

Komente (4) | Kthehu

Remzi Hoxhen e vran SHISH nga Shypnija ket patriot i cili dha miliona per ushtrin ton ne pregaditje e siper qe ishte ne ate koh...Ne ket rast sdo ken gjykim te nderejt deklarata e djalit te Remziut esht shum e qelluar ku deklaron se do vepron me ligjin e lek Dukagjinit.Zoti i ndihmoft kti djali i cili me mish e me shpirt po mundohet me zbardh vrasjen e baibait te vet...

SHABAN ARUSHA @ 08/10/2012 11:27

Ashtu eshte "Baca Ise".Po lume baba per djalin qe e ka lene!Remzi Hoxha ishte dora e djathte e luftes per liri te kombit!

Gjini i Dukagjinajve @ 07/10/2012 21:42

Po me dhimbesh nenshpirte sepse SHISH-i dhe SHIK-u nuk eshte te shkaterrohet por a duhet edhe me forma te "Kanunit" kjo nuk done koment.Kjo fare e poshter e shqiptarise,ka hedhe farat e veta ne tere kombin shqiptar dhe ne duhet telirohemi nga keta.Ketu duhet nji veprimtari gjitheperfshirese kombetare qe kjo ndytesire te zhbehet.

Baca Ise @ 07/10/2012 13:14

Te lumte dhe suksese!

Prekazi i mėrguar @ 07/10/2012 13:09