Kronikė e Zezė

Arrestohet edhe njė anėtar i klanit 'Sekiraqa'

Bota Sot | 04.10.2012 17:01
Arrestohet edhe një anëtar i klanit

Divizioni kundėr krimit tė organizuar i Policisė sė Kosovės ka identifikuar dhe arrestuar tė dyshuarin Florim Fazliu i njohur me nofkėn ”Qapella”.

I arrestuari ka qenė i pėrfshirė nė kryerjen e disa veprave penale si shkaktim i rrezikut tė pėrgjithshėm, tentim pėr lėndim trupor etj.

Policia posedon tė dhėna qė personin e arrestuar e identifikojnė si pjesėmarrės nė kryerjen e shumė veprave penale nė kuadėr tė grupit tė ashtuquajtur “Sekiraqa”.

Personi i arrestuar ka qenė person i shpallur nė kėrkim sipas letėr-rreshtimit nga Gjykata e Qarkut nė Prishtinė dhe atė qė nga viti 2011.

I dyshuari tashmė i arrestuar do tė dėrgohet para Gjyqtarit tė procedurės paraprake pėr procedurat e mėtutjeshme gjyqėsore.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus