Kronikė e Zezė

Gjykata, 9 vjet burg pėr njė shtetas qė akuzohet pėr "trafik tė narkotikėve"

Bota Sot | 04.10.2012 13:56
Gjykata, 9 vjet burg për një shtetas që akuzohet për "trafik të narkotikëve"

Gjykata e Krimeve tė Rėnda dėnoi me burgim njė shtetas qė akuzohet pėr “trafikim tė lėndėve narkotike”.

Siē bėhet e ditur nga burime zyrtare tė Gjykatės sė Krimeve tė Rėnda, kjo gjykatė vendosi deklarimin fajtor tė tė pandehurit Ermal Myrtaj pėr kryerjen e veprės penale tė "trafikimit tė narkotikėve", mbetur nė tentativė dhe dėnimin e tij me 9 vjet burgim.

Megjithatė, i pandehuri pėrfiton uljen me njė tė tretėn e dėnimit, pasi ėshtė proceduar me gjyq tė shkurtuar nė Gjykatė.

Ermal Myrtaj u arrestua pak kohė mė parė nė Vlorė, pasi nė makinėn e tij u zbulua dhe sekuestrua me cilėsinė e provės materiale rreth 4 kg lėndė narkotike e llojit heroinė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus