Kronikė e Zezė

Konflikti pėr pronėn, 20-vjeēari tenton tė vrasė vjehrrin, arrestohet

Bota Sot | 04.10.2012 12:55
Konflikti për pronën, 20-vjeçari tenton të vrasë vjehrrin, arrestohet

Policia e Elbasanit ka parandaluar njė vrasje, qė kishte si motiv njė konflikt pronėsie. Ngjarja mėsohet se ėshtė shėnuar nė lagjen Partizani.

Sipas policisė lokale, nė pranga ėshtė vėnė 20-vjeēari Gentjan Bahja, cili tentoi tė vriste vjehrrin e tij. Tė njėjtat burime konfirmojnė se Bahja kishte shkuar i armatosur nė banesėn e vjehrrit, me qėllim vrasjen e tij.

Gjithēka mėsohet se ka ardhur pas njė konflikti tė hershėm mes dy palėve pėr ēėshtje pronėsie. Policia ka ndėrhyrė nė kohė, duke vėnė nė pranga 20-vjeēarin, si dhe ka sekuestruar armėn e zjarrit dhe mjetit me tė cilin udhėtonte, njė makinė W. Polo me targa AA 223 BP.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus