Kronikė e Zezė

Kasapi vret gruan dhe ia shet mishin copa-copa

Bota Sot | 03.10.2012 23:56
Kasapi vret gruan dhe ia shet mishin copa-copa

Tė ngjethurat tė pėrshkojnė trupin, vetėm ta mendosh. Sesi njė burrė, me profesion kasap, nė njė nga ditėt e tij tė punės, nuk ka therur ndonjė kafshė, por pikėrisht gruan e tij. Pėr ta shitur mė pas trupin e saj, copa-copa...

Ngjarja e tmerrshme ka ndodhur nė Egjipt, ku ka qenė pikėrisht njė kasap, i cili pėr arsye xhelozie ka vendosur ta therė gruan e tij dhe ta presė, duke e shitur pastaj pėr mish.

Nė fakt, ky i fundit, u zbulua nga njė klient i tij, i cili vuri re se mishi qė po i tregonte kasapi, nuk ishte aspak i njė qingji, por mish njeriu ...

Kėshtu, policia ndėrhyri menjėherė nė vend, duke marrė njė mostėr tė mishit dhe duke e dėrguar atė nė laborator.

Ku tė gjithė kanė mbetur tė pataksuar, pasi u vėrtetua se kasapi po shiste mish njeriu, madje mishin e gruas sė tij.

Komentet

Komente (13) | Kthehu

A ka ba ky keq kuptohet qė keq, por e keqja nuk merr fund vetėm te aj vetė po edhe te shoqėnia si tanėsi. Inkluzive edhe te gruaja si pjesė e asaj shoqėnie.Dmth ky budallė po, por budallė edhe guja qė ka tradhtu.Po edhe te disa qė zgjidhjet i shohin vetėm nga prizmat e levėrdisė.E jo tė drejtėsisė.

Sadiku @ 06/10/2012 07:57

Ju folni sa t`doni se ky nqat vend qė asht nuk rri nburg ma shumė se 2 3 vjetė edhe ate burg tė hapun bile e masanej del i lirė edhe prap martohet me najnja.

Sadiku @ 06/10/2012 07:55

ket veq islamizmi e ban

llapjani @ 05/10/2012 22:29

me ka shokue ky rast mbrem vone, oh zot me then mos ti bije gruja ksi lloje shtaze. Po kta tipa se done rodin e vet se per rodin e huje seshte cudi, si te jete baba cdokush qe sdi ceshte femija dhe femiut ksi tipi ja ban me zi e smuen se shtaza sdi ceshte fmija.

arta @ 04/10/2012 16:38

ju meshkujt pse vetm gjukoni pa dite fare,ju e keni radhen me veprue ne gjukojme si une cka kame hek veq zoti e di edhe hysnijet kane hek ne kohe te lashta dhe ka nje zor te madh. po ai baba qe poshtersina si kjo e te ndryshme raste ai veq femiut te vet duhet me dite fukaraja ne tru si i ben, se shqiptaret kane qene cdo here celik kane durue derisa burri e ka kap pelen per dore, e per mos me pa me pel per dore gruja ben cdo gje per shkak se e di si femija e vune jo gruja se gruja e ndershme cdo here do jete po ajo,sado qe hek dhe done ta cmendin.po gruja si eshte njeri nuk cmendet pasi ti shef veq bene hajgare me ta , me maskarenjt, sa duhet te duroje nje grua nese nje bure me dy dekada i thote a veq me ty ne shtrat, apo ne shetitje. e mos folni gjepura se gruja shqiptare ka qene mbret per shtepi nese ka ra ne burr te mire.

arta @ 04/10/2012 15:58

si po thue nika, ashuem po i besoke ti ktije njeriu, e pasi gruja e keq mbyte e pse me marre ne qafe tjer njerez, si tashe ti te shkoshe te blejshe mish te ai dhe te hane fmija tu, nese ke se spaske thmi se kur ka burri fmi nuk shes mishin e grus me mbyt te tjet eshe gjynahi me i madh, po ky me i zi se kanabali, bile kanabali e kishte hanger vet, ose mbyte gjuje iku e si ashtu me shite, ky e paska pas me fillue te gruja e pandal me sit veq njeriun,, me e qite shesim mish njeriu.mo bre se ky eshte cmend kur ban ksi gjeste.po ishalla ska pas femije me tmerue.

hysnija @ 04/10/2012 15:40

besoj se shtaza te detyron te bėhesh shtazarak,ore hysnije,me vjen keq pormos dhunoni si politika e sodit se pelcitet edhe keshtu edhe norvegjezqe,gjykoj se ka patur dhunė ne brendi...

nika @ 04/10/2012 13:53

Aaa trunin e gllupi e paska pas .... Fakti mir eki se xhelozia vetem ne ksi e vende gjindet edhe prejn njerz.... Demokraci edhe ksi njerz jan nja 600 vite po edin pse 600?

Trip @ 04/10/2012 13:14

pa koment gjethqa po bojka vaki kur ski men ne kry ski kurgja ban vetem qudira ///

bora @ 04/10/2012 11:43

Mir ja ka ba bushtres, veq palidhje si e paska shit mishin.

Bislim Llapiani @ 04/10/2012 09:14