Kronikė e Zezė

Shqyhet deri nė vdekje, hahet nga derrat qė rriste vetė

Bota Sot | 03.10.2012 21:46
Shqyhet deri në vdekje, hahet nga derrat që rriste vetë

U shqye dhe hėngėr i gjallė nga derrat qė i rriste vetė. Ėshtė kjo historia e tmerrshme e njė tė moshuari nė Oregon i cili kishte shkuar pėr tė ushqyer derrat e tij, por nuk u kthye mė nė shtėpi.

Familjarėt e tė moshuarit shkuan ta kėrkonin pėr orė tė tėra, ku nė stallėn e derrave gjetėn disa copa kockash, mishi dhe rrobash nga trupi i 70 vjeēarit Terry G.Varner.

Nga dyshimet e para thuhet se Terry mund tė jetė goditur nga njė infarkt i cili duket se e ka lėnė nė vend, duke bėrė qė derrat njė pjesė e tė cilėve i kalonin 200 kile dhe ishin agresiv, tė suleshin mbi tė dhe ta shqyenin.

Pista tjetėr ėshtė qė i moshuari tė jetė rrėzuar dhe derrat tė jenė sulur sipėr tij dhe ta kenė masakruar tė gjallė.

Policia nga ekspertiza e mbetjeve tė tė moshuarit nuk ka mundur tė zbulojė shkakun e vdekjes, por njė precendet i ngjashėm ka ndodhur edhe nė Rumani nė vitin 2004, ku viktima ishte njė grua.

Komentet

Komente (4) | Kthehu

O ti Kosova Don Gjergjit Ja ......... a njeve, se ja paske inatin se ai eshte njeri i pa zevendesueshem se une jam i fes Islame po shka asht asht hajt bac se spo dishe kurgja.

Baca Bet @ 08/10/2012 17:07

ti zotri qi jeton ne gjermaini a nuk han mish derri a po sigurt nese han bratvurst ose servulla ato jan te perzime me mish derri ta dish edhe une i perkas fes islame po e hajmi te gjith na qka jetojmi jasht po mus u baniperrtime taliban

astriti ch @ 04/10/2012 19:50

@kosova- qa ka lidhje Don Gjergji me ket rast, edhe un jam spari SHQIPTAR e pastaj i perkas fes islame, po ti koke ni Taleban

lami @ 04/10/2012 15:29

kushe e han mishine derrit ai vet eshte derr.Ne gjermani thot nje fjale e popullit:me thuaj qfar hane,e une te them qka je ti.Kjo vlen per priftin .....,don gjergjin... qe ofendojne KOMBIN SHQIPTAR

kosova @ 03/10/2012 22:11