Kronikė e Zezė

Zjarri bėn shkrumb dy objekte nė Podujevė

Bota Sot | 03.10.2012 17:43
Zjarri bën shkrumb dy objekte në Podujevë

Dy objekte afariste, njėra depo me tekstil “Co-tex”dhe tjetra me mobile “Te Hysi” janė djegur nė mbrėmjet e tė hėnės dhe tė martės nė qytetin e Podujevės. Nga zjarri janė shkaktuar dėme tė mėdha materiale. Pasoja nė njerėz nuk ka pasur.

“Me tė marrė lajmin reagimi i Shėrbimit tė Zjarrfikėsve ka qenė i menjėhershėm pėr shuarjen e tij. Zjarri kishte marrė pėrmasa tė mėdha dhe ne menjėherė kėrkuam asistencėn e Brigadės sė Zjarrfikėsve nga Prishtina dhe Kompaninsw ‘Pastrimi’ nė Podujevė. Lokalizimin e zjarrit e kemi bėrė nė orwn 23:50 tė natės sė 1 tetorit, ndėrsa likuidimi i tij ka vazhduar deri tė nesėrmen nė ora 16:00”, ka thėnė shefi i Shėrbimit tė Zjarrfikėsve, Milaim Ajvazi.

“Njė natė mė vonė ėshtė shkaktuar edhe njė zjarr i pėrmasave tė njėjta nė rrugėn ‘Hasan Ramadani’ nė Podujevė. Zjarri ka pėrfshirė depon e mobilieve ‘Te Hysi’. Pėr fat mirė lėndime nė njerėz nuk ka pasur nw asnjwrin rast, ndėrsa dėmet e shkaktuar nga zjarri vlerėsohen mjaftė tė mėdha”.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus