Kronikė e Zezė

Shkodėr, aksidentohet 80-vjeēarja, e pėrplas motoēikleta

Bota Sot | 03.10.2012 14:48
Shkodër, aksidentohet 80-vjeçarja, e përplas motoçikleta

Njė e moshuar ėshtė aksidentuar mėngjesin e sė mėrkurės nė Shkodėr pranė sheshit 'Isa Boletini'. 80-vjeēarja ka qene duke kaluar rrugen kur eshte perplasur nga nje motoēiklete.

Si pasoje e ketij aksidenti e moshuara ka marre plage te renda ne pjesen e kokes dhe eshte derguar menjeherė ne spitalin rajonal te Shkodrės pėr tė marrė ndihmėn e parė mjekėsore. Ne vendin e ngjarjes ka mbėrritur menjėherė policia e cila ka shoqėruar drejtuesin e motoēikletės dhe po heton per zbardhjen e plote te shkaqeve te ketij aksidenti.

Zona ku ka ndodhur aksidenti njihet si nje nga pikat me te rrezikshme te qytetit sa i perket aksidenteve, pasi ne kete vend mungon shenjat sinjalizuese dhe vijat e bardha per kembesoret.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus