Kronikė e Zezė

Njė i vrarė dhe njė i plagosur nė Prizren

Bota Sot | 02.10.2012 23:54
Një i vrarë dhe një i plagosur në Prizren

Njė person ėshtė vrarė dhe njė ėshtė plagosur, nė njė tragjedi qė ka ndodhur rreth orės 22:00 nė fshatin Atmaxhė tė Prizrenit. Dy familje tė afėrta janė pėrfshirė nė kėtė incident qė pėrfundoi tragjikisht.
Policia e Kosovės ka vėnė nė pranga katėr persona tė dyshuar ndėrsa nė vendin e ngjarjes kanė dalė tė gjitha njėsitet pėrkatėse policore.
Lajmin e ka konfirmuar pėr Indeksonline, toger Hazir Berisha, zėdhėnės rajonal i Policisė nė Prizren.
Ai tha se, policia para disa minutave ka marrė njė informacion pėr njė rast vrasje. Njėsitet policore menjėherė i janė pėrgjigjur rastit, ndėrsa mėsohet se njė person ėshtė vrarė dhe njė tjetėr ka marrė plagė nga gjuajtjet me armė zjarri.
“Pėr momentin katėr persona janė arrestuar ndėrsa hetimet ende janė duke vazhduar”, tha zėdhėnėsi Berisha./


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus