Kronikė e Zezė

EULEX-i dhe PK-ja kryejnė njė operacion tė pėrbashkėt pėr arrestim

Bota Sot | 02.10.2012 17:12
EULEX-i dhe PK-ja kryejnë një operacion të përbashkët për arrestim

Sot, gjatė njė operacioni tė pėrbashkėt tė kryer nė Prishtinė, Njėsia e EULEX-it pėr Hetimin e Krimeve tė Organizuara dhe Drejtoria pėr Hetimin e Trafikimit tė Narkotikėve e Policisė sė Kosovės e kanė arrestuar njė person. Rasti ka tė bėjė me krim tė organizuar dhe trafikim tė drogės. Policia bastisi dy lokacione dhe konfiskoi substanca qė dyshohen tė jenė heroinė dhe marijuanė, dy automjete dhe disa armė,thuhet nė komunikat.
I dyshuari ka qenė i kėrkuar nė Gjermani nėn dyshimin se i ka kryer veprat e mėsipėrme nė mes tė viteve 2009 dhe 2011. Lėnda ėshtė transferuar nga Gjermania nė Kosovė pėrmes procedurės pėr bashkėpunim juridik ndėrkombėtar. Rasti ėshtė duke u hetuar nga njė ekip i pėrbashkėt i pėrbėrė nga njė prokuror i EULEX-it dhe njė prokuror vendas nga Prokuroria Speciale e Kosovės (PSRK).BS


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus