Kronikė e Zezė

Humb jetėn serbja, e mbyti bashkėshorti

Bota Sot | 02.10.2012 12:49
Humb jetën serbja, e mbyti bashkëshorti

Rreth orės 10:20min, njėsitė policore tė stacionit Skenderaj, sė bashku me hetuesit dhe teknikėt e kriminalistikės i janė pėrgjigjur njė ngjarjeje aksidentale, qė ka rezultuar me humbje tragjike tė jetės sė njė personi. Ngjarja aksidentale ėshtė raportuar tė ketė ndodhur nė fshatin Bajė tė Skenderajt, ndėrsa viktima, femėr 33 vjeēare, e pėrkatėsisė etnike serbe, besohet tė kishte humbur jetėn, pasi aksidentalisht ishte goditur nga rimorkio e traktorit.Nė bazė tė hetimeve preliminare tė rastit, aksidenti besohet tė ketė qenė shkaktuar nė momentin kur bashkėshorti i viktimės, kishte tentuar tė bashkėngjis rimorkion traktorit. Besohet se bashkėshorti i viktimės ishte duke manipuluar me traktorin e tij, me qėllim qė t’i bashkėngjis rimorkion, ndėrsa nė njė moment, rimorkio besohet tė ketė rrėshqitur dhe duke bėrė rrugė mbi 5 metra, godet viktimėn, tė sė cilės fillimisht i shkakton lėndime tė rėnda trupore ndėrsa transportohet me urgjencė nė qendrėn spitalore nė veri tė Mitrovicės.Sipas raportit tė mjekėve kujdestar, viktima kishte arritur pa shenja jete nė spital.Prokurori publik i prokurorisė sė qarkut nė Mitrovicė ėshtė informuar lidhur me rastin, ndėrsa nė mungesė tė elementeve tė veprės penale, i njėjti ka autorizuar qė trupi i pajetė i viktimės tė i lirohet familjarėve tė tij kurse rasti tė regjistrohet si vdekje aksidentale.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus