Kronikė e Zezė

Laē, shpėrthim njė farmacie, plagoset drejtori i ISHP-sė

Bota Sot | 02.10.2012 09:16
Laç, shpërthim një farmacie, plagoset drejtori i ISHP-së

Njė shpėrthim i fuqishėm ka tronditur qytetin e Laēit mėngjesin e sotėm. Njė sasi eksplozivi i ėshtė vendosur njė farmacie dhe pėr pasojė janė plagosur tre persona.

Sipas informacioneve mė tė fundit ėshtė plagosur Drejtori i Shėndetit Publik Arben Bruka dhe dy persona tė tjerė identiteti i tė cilėve nuk dihet ende.

Mėsohet se Bruka ėshtė dėrguar me urgjencė nė Spitalin Ushtarak nė kryeqytet pėr njė ndihmė mė tė specializuar mjekėsore.

Nuk dihen ende shkaqet e shpėrthimit por policia e cila ka shkuar nė vendngjarje ka nisur hetimet pėr identifikimin e autorėve dhe zbardhjen e plotė tė ngjarjes.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus