Kronikė e Zezė

Njė i vrarė nė Malishevė dhe njė nė Has

Bota Sot | 01.10.2012 21:53
Një i vrarë në Malishevë dhe një në Has

Pėrfaqėsuesi pėr marrėdhėnie me publikun nė DRPK-sė nė Prizren, togeri Hazir Berisha, tė hėnėn ka bėrė tė ditur se nė orėt e mėngjesit tė sė dielės, policia e Malishevės ėshtė informuar se nė fshatin Maxharrė njė person ėshtė plagosur me armė zjarri tė llojit pistoletė. Viktima ishte sjellė nė Emergjencėn e Malishevės pėr ndihmė mjekėsore e mė pas ėshtė pėrcjellė pėr nė QKUK nė Prishtinė pėr shkak tė plagės qė kishte marrė nė kokė. Hetues policor nga Malisheva dhe hetues nga hetimet rajonale nė Prizren, kanė nisur me hetimin e rastit, i cili ka rezultuar me njė person tė mitur tė arrestuar mbi tė cilin bie dyshimi se aksidentalisht ka shkrehur armėn me tė cilin ėshtė kryer plagosja fatale e viktimės. Sot, nga QKUK ėshtė konfirmuari lajmi se viktima nuk ka mundur t’i mbijetojė lėndimit dhe ka ndėrruar jetė, pėrderisa njėsiti i krim teknikės ka kryer kėqyrjen e vendit tė ngjarjes, ndėrkaq nė cilėsi tė provės materiale ėshtė sekuestruar njė pistoletė e llojit “Ecol special” me dy fishekė dhe njė gėzhojė. Ndėrkaq, po nė tė njėjtėn kohė, nė njė dhomė tė shtėpisė, e cila ndodhet nė fshatin Gjonaj tė Hasit nė komunėn e Prizrenit, D. Ēoēa i vitlindjes 1946 ėshtė gjetur i vdekur dhe me plagė nė kokė qė dyshohet tė jetė shkaktuar nga arma e zjarrit. Hetuesit e policisė rajonale R, njėsiti i krim teknikės dhe prokurori kanė dalė nė vendin e ngjarjes dhe kanė kryer procedurat hetimore. Sipas hetimeve fillestare dyshohet se viktima ka kryer vetėvrasje me pistoletė. Nė vendin e ngjarjes policia ka sekuestruar njė pistoletė tė llojit P 38 me tre fishekė. Ndėrkohė motivi i aktit tė vetėvrasjes sė hasjanit 66 vjeēar, sipas dėshmitarėve thuhet tė jetė i domeneve financiare.comments powered by Disqus