Kronikė e Zezė

Vdekje e dyshimtė nė lumin Lepenc

Bota Sot | 01.10.2012 19:38
Vdekje e dyshimtë në lumin Lepenc

Policia ka identifikuar trupin e pajetė tė personit tė gjetur tė shtunėn nė lumin Lepenc nė afėrsi tė fshatit Kovaēec tė Kaēanikut. Sipas raportit tė Njėsisė rajonale tė hetimeve nė Ferizaj, bėhet fjalė pėr 35 vjeēarin (G. A.) nga fshati Talinovc i Ferizajt. Trupin e kishin identifikuar familjarėt e tij. Ata, po ashtu, dy ditė mė parė e kishin paraqitur nė policinė e Ferizajt si person tė zhdukur. Njėsitė pėrkatėse tė policisė dhe tė mjekėsisė ligjore kanė raportuar se nė trupin e pajetė nuk janė vėrejtur shenja dhune. Trupin e pajetė e kishte gjetur njė banor lokal, i cili po kėrkonte dru pėrskaj lumit Lepenc dhe i cili mė pas e kishte alarmuar policinė nė Kaēanik. Prokuroria e Qarkut ka urdhėruar marrjen e veprimeve tė duhura pėr rastin, ndėrsa trupi i pajetė do tė dėrgohet nė murgun e Mjekėsisė Ligjore nė Prishtinė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus