Kronikė e Zezė

Dy vėllezėr dibranė kapen me 2 mijė e 100 plumba

Bota Sot | 30.09.2012 22:21
Dy vëllezër dibranë kapen me 2 mijë e 100 plumba

Stacioni Policor nė Gostivar ka ngritur kallėzim penal pėr veprėn “pėrpunim, ruajtje dhe tregtim me armė ose materiale shpėrthyese” kundėr dy personave nga Dibra, 25-vjeēarit F. B. dhe vėllait tė tij, 26-vjeēarit G. B.

Ministria e Punėve tė Brendshme (MPB) ka informuar se tė premten dy tė dyshuarit ishin ndaluar nga Policia, teksa po udhėtonin me veturėn “Golf” nė relacionin Dibėr-Hanet e Mavrovės.

Gjatė kontrollimit tė veturės, efektivėt pėr mbikėqyrje kufitare u kanė gjetur nėn auto ulėsen e pėrparme, tre ēanta me sėndukė metalikė me rreth 2 100 plumba pėr pushkė automatike, njofton Zhurnal.

Gjykata Hetuese nė Gjykatėn Themelore nė Gostivar iu ka shqiptuar masėn e paraburgimit 48-orėsh.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus