Kronikė e Zezė

Njė 57 vjeēar ekzekuton tė dashurėn, taksistin dhe veten

Bota Sot | 30.09.2012 21:54
Një 57 vjeçar ekzekuton të dashurën, taksistin dhe veten

Korēė, tre tė vrarė pėr xhelozi

Tre viktima u shkaktuan si pasojė xhelozisė nė njė lidhje ilegale midis njė gruaje dhe dy burrave tė fshatit Podgorie tė Korēės. Autori i kėsaj masakre ėshtė 57 vjeēari Viktor Rodhani i cili pasi ekzekutoi 40 vjecarėt Ela Ēoēken dhe Floridon Gurin, vrau edhe veten me plumb ne koke. Tė tre protagonistėt e kėsaj ngjarje me jetėt e tyre legale rezultojnė tė martuar dhe me fėmijė.
Ngjarja ndodhi mbrėmjen e sė dielės, nė fshatin Korite, pranė fshatit, ku banonin tre viktimat e ngjarjes. Nga hetimet e deritanishme thuhet se autori i cili dyshonte se e dashura e tij e tradhėtonte, ashtu e ka ruajtur ēastin kur ajo bashkė me Florian Gurin, taksist, kanė shkuar tek vend i fshehtė, i njohur pėr takime tė ēifteve nė marrėdhėnie ilegale intime. Sapo ka parė makinėn taksi, ka marrė armen tip kallshnikovi nė shtėpinė e tij dhe ka vrapuar nė errėsire rreth njė kilometer pėrgjatė rrugės nacionale deri nė dalje tė fshatit, atje ku ndodhej ēifti.
I ėshtė afruar mjetit dhe ka shtėnė drejt tij, por pa mundur t’i vrasė. Me armė nė dorė, sipas hetimeve tė deritanishme, ai ka mundur tė hapė derėn e taksisė nga ana e pasagjerit, aty ku dhe ndodhej, gruaja 40 vjeēare.
Njė tufe flokėsh nė sediljen ku ndodhej kufoma e gruas, e gjetur nga ekspertėt, tregojnė se burri ėshtė pėrleshur fizikisht mė parė, dhe mė pas i ka vrarė.
Pasi ka telefonuar policisė dhe ka treguar pėr atė cka kishte bėrė, Viktor Rodhani vret veten me plumb nė kokė dhe ekspertėt e gjetėn trupin e tij, jo shumė larg makinės ku ndodheshin dy tė vrarėt e tjerė. Ekspertėt gjetėn brenda nė mjet 30 gėzhoja automatiku, ēka tregon se autori i ka qėlluar me breshėri viktimat. Nė zhvillimet e mėvoneshme, mėsohet se bashkėshorti i viktimės Ela Ēoēka nuk ka pranuar tė marrė kufomėn, ndaj ajo ėshtė tėrhequr nga prindėrit e saj, tė cilėt do ta varrosin nė Starovė. Pėr kėtė krim ėshtė ngritur njė grup ekspertėsh qė po hetojnė tė plotė ngjarjen.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus