Kostumet shqiptare i irritojnë serbët e Rahovecit - Bota Sot
Kostumet shqiptare i irritojnë serbët e Rahovecit

Kosova

E mërkurë, 19 shtator 2018

Kostumet shqiptare i irritojnë serbët e Rahovecit

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 20:58
Rahovec

Në Rahovec, një këngëtar shqiptar pati telashe ta xhirojë videoklipin e këngës së tij.

Paraqitja e flamurit shqiptar në një lagje të banuar me serbët i irritoi këta të fundit.

Ata dolën në rrugë dhe kërkuan largimin e gjithë pjesëmarrësve që e shoqëronin këngëtarin Labinot Rexha.

Rexha që erdhi nga Zvicra ta realizojë anën vizuele të këngës thotë se tema e dasmës nuk ka kurrfarë konteksti provokimi, pavarësisht që dikur vetë mori një plagë të madhe nga serbët.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test