104-vjeçarja nga Gjilani që navigon me telefon të mençur si një 20-vjeçare - Bota Sot
104-vjeçarja nga Gjilani që navigon me telefon të mençur si një 20-vjeçare

Kosova

E premte, 21 shtator 2018

104-vjeçarja nga Gjilani që navigon me telefon të mençur si një 20-vjeçare

Më: 15 prill 2018 Në ora: 19:12
Xhezide Alija

Xhezide Alija nga Stançiqi i Gjilanit kishte shkuar te të afërmit e saj në Kumanovë, nga ku edhe ka folur për media, për sekretin e jetëgjatësisë së saj.

Ajo është 104 vjeçe dhe është në gjendje të mirë fizike, sa nuk ka fare nevojë për syze dhe nuk e ka fare problem t’i përshtatet teknologjisë.

Gjyshja ka mbijetuar katër luftëra, ka 60 pasardhës, duke përfshirë pesë fëmijët e saj, nipër e mbesa, stërnipër e stërmbesa.

Lajmin me VIDEO e gjeni te Mediat Shqiptare duke klikuar KËTU.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test