Moti sot në Kosovë - Bota Sot
Moti sot në Kosovë

Kosova

E premte, 21 shtator 2018

Moti sot në Kosovë

Më: 15 prill 2018 Në ora: 08:46
Ilustrim

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas IHMK, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-24 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi  veriperendimit dhei juglindjes me shpejtësi deri 8m/s.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test