Kosova

Hashim Thaēi aplikon pėr librezėn e UĒK-sė

Bota Sot | 14.11.2012 18:53
Hashim Thaçi aplikon për librezën e UÇK-së

Qeveria e Kosovės ka njoftuar se nga dita e nesėrme do tė nisė aplikimi pėr njohjen e statusit tė veteranit tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Ndėrsa, Organizata e Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė ka njoftuar se tė enjten nė ora 10:30, nė zyrat e kėsaj organizate, ndėr tė parėt qė do tė aplikojnė pėr njohjen e statusit tė veteranit do tė jenė kryeministri Hashim Thaēi dhe ministri i Mbrojtjes, Agim Ēeku.

“Ish-drejtori i Drejtorisė Politike tė SHP tė UĒK-sė, Kryeministri i Republikės, z.Hashim Thaēi dhe ish shefi i SHP tė UĒK-sė, Ministri i FSK-sė, z.Agim Ēeku, do tė plotėsojnė aplikacionet e para, pėr njohjen e statusit tė veteranit tė UĒK-sė”, thuhet nė njoftimin e OVL tė UĒK-sė.

Ky proces i ri verifikimi ka nisur tani, pasi mė herėt nė listat e pėrfituesve ishin futur mė shumė persona sesa realisht ishin pjestarėt e Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės.

Komentet

Komente (20) | Kthehu

HASHIMI, te takon kjo libres pasi ishe lider per Qlirimin e ks..e jo sikur keta shkit komentus qe ofendojn, keta shumica e krtyre kan miqasi me shki ose baben shka...

gjilan @ 14/11/2012 22:12

mjerim mjerim mjerim a kan sy more ky parlament

makfire jahiri @ 14/11/2012 21:27

o ishalla po bajna ma mir najher more se marum krejt me qesi rrena e meqesi marifete e ngojsha kangen e qorr ilazit thojsha qysh vjedhen kokrrat, po vjedhshin po vjedhshin veq me u ul ne karrike veq nja di me than ato po e flas nga pervoja qe mallin e krejt botes me pas nuk te vyen kurt pash per anash mjerim mjerimi o i keq o vllazer a kan sy ky parllament

makfire jahiri @ 14/11/2012 21:25

po ki hashim faqeziu esht duke udhhequr vendin tash sikur ahmet zogu ne at koh tshipnis ket duhet ta din tan kosova

kaqaniku.90 @ 14/11/2012 21:14

Uhhhhh nanen ja ... kti far analfabetit po kush pom aplikojka per librez te UQK .

gryka kaqanikut @ 14/11/2012 21:02

i pari njeri qe e ka oreaga nizu organizaten shiku per me vra veprimtar ministrin e mbrojtjes e tjert plus ky ka qarmatos uqk me dor te vet spo kuptoj kan gjet ven dhe shesin men kinse na ka shum qe kan qen para juve ne uqk dhe ata meritojn hashim a ste vjen mar kshty najher

krasniqi @ 14/11/2012 20:50

a thu kan kan pas komandant kta ...... kapak po dihet veq

donati @ 14/11/2012 20:18

per HASHIMIN mundet me deshmue veq FATOS NANO FATOS KLOSI e SABIT BROKAJ edhe KADRI VESELI

Guri i madh @ 14/11/2012 19:48

Kjo po e verteton se keta nuk kane luftuar kunder armikut shekullore por kane luftu kunder shqiptarve. Haj medet kush jane keta UDBasha. Keta eshte dashur ti kene librezat te paret dhe jam shume i bindur qe keta nuk kane patur asgje te perbashket me UCK.ne.

Shqiptari @ 14/11/2012 19:02

kshyrni edhe do bashkpunetoreve te serbise si kadri veseli, xhavit haliti, ibrahim kelmendi, hashim thaēit etj mos ti jepet statusi i veteranit, kur dihet se keta e kane demtu luften e kosoves dhe krijimin e shtetit te kosoves

ish ushtari @ 14/11/2012 19:00