Kosova

Urimi i Thaēit pėr ditėn e festės

Bota Sot | 26.10.2012 13:37
Urimi i Thaçit për ditën e festës

Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi e ka vizituar Bashkėsinė Islame dhe ka uruar besimtarėt myslimanė pėr festėn e Kurban Bajramit, duke rikujtuar sakrificėn e popullit tė Kosovės, por edhe tolerancėn ndėrfetare nė vend.

“Kosova ėshtė shembull i tolerancės ndėrfetare, shembull i zhvillimit tė besimit, i respektit tė ndėrsjellė. Edhe sot, nė kėtė ditė, kujtojmė tė kaluarėn tonė tė ndritshme dhe krenare, kujtojmė tė gjithė dėshmorėt e lirisė, kujtojmė sakrificėn e qytetarėve tė Kosovės, tė gjithėve, pėr liri. Natyrisht, gjithmonė duke marrė energji pėr tė ardhmen. Kėshtu qė, uroj tė gjithė qytetarėt e Kosovės nė kėtė ditė tė sakrificės, tė mirėkuptimit dhe solidaritetit. Urime tė gjithėve”.

Komentet

Komente (5) | Kthehu

@Deqani ilir,terrnava vjen nga nje familje ballistesh,per thaqin dihet,ndersa ti je nga nje familje qe ke lidhe miqasi me shkaun .ke gjenin e shkaut per ate edhe ofedon prijesit e kombit,na thuaj gje per familjen tuaj,qka dhate per komb gje te madhe,,e dime qe me granim je i zoti por kam fjalen me pushke e pend,,or kopil shkine me fe e gjake..

gjilan @ 27/10/2012 23:10

te dyte jeni turqi

deqani ilir illyria @ 26/10/2012 21:07

gezuar bajramin besimtareve shqiptar musliman, kur shof ket myftiun ne foto,po me shkon mendja si sulltan ose pash i turqis,nuk besoj se keta jane njerez te zotit..........

leoni @ 26/10/2012 18:20

kqyrna far fotele kan hajnat

dini @ 26/10/2012 17:10

po si keni" fytyrė" te flisni per vlerat mbi te cilat ju jeni ata qe shkelni me te 4 kėmbet

kujtim skelja @ 26/10/2012 13:42