Urimi i Thaçit për ditën e festës - Bota Sot
Urimi i Thaçit për ditën e festës

Kosova

E premte, 26 gusht 2016

Urimi i Thaçit për ditën e festës

Më: 26 tetor 2012 Në ora: 13:37

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi e ka vizituar Bashkësinë Islame dhe ka uruar besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit, duke rikujtuar sakrificën e popullit të Kosovës, por edhe tolerancën ndërfetare në vend.

“Kosova është shembull i tolerancës ndërfetare, shembull i zhvillimit të besimit, i respektit të ndërsjellë. Edhe sot, në këtë ditë, kujtojmë të kaluarën tonë të ndritshme dhe krenare, kujtojmë të gjithë dëshmorët e lirisë, kujtojmë sakrificën e qytetarëve të Kosovës, të gjithëve, për liri. Natyrisht, gjithmonë duke marrë energji për të ardhmen. Kështu që, uroj të gjithë qytetarët e Kosovës në këtë ditë të sakrificës, të mirëkuptimit dhe solidaritetit. Urime të gjithëve”.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test