Kosova

Grabovci: VV po proteston me 150 aktivistė

Bota Sot | 23.10.2012 23:51
Grabovci: VV po proteston me 150 aktivistë

Anėtari i kryesisė sė Partisė Demokratike tė Kosovės Adem Grabovci ka deklaruar se qytetarėt e Kosovės nuk janė duke e kundėrshtuar dialogun me Serbinė.
“Vetėvendosje nuk mund tė pretendojė se qytetarėt po e kundėrshtojė fuqishėm dialogun, derisa nė protestėn e saj marrin pjesė 150 deri nė 200 aktivistė. Kosova ka mė shumė banorė, e opinioni i tyre nuk mund tė pėrfaqėsohet prej njė numri tė tillė”, ka thėnė Grabovci.
Sipas tij askund nė botė nuk lejohet cėnimi i institucioneve.
“Nė asnjė vend demokratik nė botė nuk ka, qė tė cėnohen institucionet e vendit, sulmohet policia dhe tė mos reagohet . Thaēi informoi pėrfaqėsuesit e spektrit politik pėr takimin dhe mori mbėshtetje tė plotė” tha Grabovci.

Komentet

Komente (46) | Kthehu

Ti ka terru syt leku o kriminel se qst 150 sa po ti qesin dyt ty kan me te qit kanop kem me rs ba ma zi se gadafit pesn ta dhash shum shpejt

Eduart @ 25/10/2012 16:56

deniss@ e paske dhan ni coment te pa matur afer 2 milion popullat sipas teje te budallum e vetem 150 te menqur aedin se qdote thot fjala i menqur dhe ajo budall mus tukan perzi keto dy fjal

fazi @ 25/10/2012 16:09

Une e di qe Hashimi eshte taku ne nivel Kryeministri i Shtetit te Kosoves e jo i mbuluar me qebe neper vetura si Albin Kurti

orli @ 25/10/2012 10:17

E mor Grabovc, per fat te keq kosova vetem 150 njerz te menqur i ka, e tieret presin nga klyshqit e serbis te na ndreqin jeten ne kosov.

denniss@ @ 25/10/2012 09:42

adem grabovici nga straradurani! hmm. Kriminel i pa skruppull, hejn, vrases, dhunuės etj. Po ju afrohet >PRANVERA KOSOVARE< VENDI E DUHUR PER KETA KRIMINEL SI THAQI, GRABOVCI, KUQI, HALITI, BAJRAM REXHEPI ETJ. >ĖSHTĖ BURG PER JETĖ < POPULLI NUK HARRON!!!!!!!

Mastermind @ 25/10/2012 05:41

Desha veq tw lidhwmmte qely ish ushtari i Uqk -se masi po e dojshe qaq fort hashen hajde ruja zuzen,se ti me pas kon burr i mir sise ik prej ks.po qasi supovci koke edhe ti.a ti masi koke me mje shtet semokratik si,USA si ka mundesi me u rre deputet o udbash

Burim @ 25/10/2012 03:56

Miré e ka ministri,150 rrugaq tentojné ta shkatrrojn vendin, edhe ata krejt hajna gjepash,gabel.

Bondi,Prishtiné @ 25/10/2012 02:02

Ev pasha zotin po dojn do pisa memque ne dobrav se pomdoket boll durum ma o ti grabovc O ti rexhep e shkavi shkines O grabovc pis boll hager bre mos ha .... O pis O bajram rexhepi O shka boll ma mos i rreh popllin se ....

UQK. BERISHA @ 25/10/2012 00:21

Tash sa kohe po don te gdhije e s'po mundet Agu i drites ja fillon me zgjim; populli ende po flen! Per dite e me shume rinia po distancohet nga shpellaret. Kur del dielli tė gjithė e dijnė se nė ē'anė ėshtė lindja! Naten e dine vetem te menqurit-atdhetaret e vertete e "jo" lideret e dalur nga vota e vjedhur dhe kopete e tyre qe votojne per ta per nje ashte, si langue. Policet edhe ne kete rast vertetuen se jene robot pa kokerr truri, te udhehequr nga antishqiptaret. E vėrteta ėshtės si dielli, edhe kur nuk shihet ai ekziston, shpesh tė nxeh, por nganjėherė edhe tė djegė. Kur nuk do te ken buke per te ngrene gomaret do te kuptojne qe punuan par hajna e ata ku me dite ku do te rreziten ne vilat e tyre te shumta ane e mbane botes pos nje nr te vogel ne Dubrave. Keshtu eshte kur magjupi behet Pashe. Vetem nje mos e haro o Graboviq se gjakut tė derdhur tė shqiptarit i bie dielli e nuk e than, i bie shiu dhe nuk e lan .

A.R.T. @ 24/10/2012 22:04

Edhe UCK-ja fillimisht bente akcione guerile me nje numer shume te vogel te ushtareve.Vazhduam me thyerje kufiri dhe sulme ajrore.Fundi dihet...... Po shoqja si tu plagos ty. ...Pisa jeni ju

PDK-ja jane Pisa @ 24/10/2012 21:35