Grabovci: VV po proteston me 150 aktivistë - Bota Sot
Grabovci: VV po proteston me 150 aktivistë

Kosova

E enjte, 25 gusht 2016

Grabovci: VV po proteston me 150 aktivistë

Më: 23 tetor 2012 Në ora: 23:51

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës Adem Grabovci ka deklaruar se qytetarët e Kosovës nuk janë duke e kundërshtuar dialogun me Serbinë.
“Vetëvendosje nuk mund të pretendojë se qytetarët po e kundërshtojë fuqishëm dialogun, derisa në protestën e saj marrin pjesë 150 deri në 200 aktivistë. Kosova ka më shumë banorë, e opinioni i tyre nuk mund të përfaqësohet prej një numri të tillë”, ka thënë Grabovci.
Sipas tij askund në botë nuk lejohet cënimi i institucioneve.
“Në asnjë vend demokratik në botë nuk ka, që të cënohen institucionet e vendit, sulmohet policia dhe të mos reagohet . Thaçi informoi përfaqësuesit e spektrit politik për takimin dhe mori mbështetje të plotë” tha Grabovci.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test