Kosova

Takohen “pėr qejf”

Bota Sot | 23.10.2012 23:30
Takohen “për qejf”

Kryetari i Lidhjes Demokratike tė Kosovės, Isa Mustafa, ka zhvilluar sot gjatė ditės njė takim tė gjatė me zėvendėskryeministrin dhe nėnkryetarin e Partisė Demokratike tė Kosovės, Hajredin Kuēi. Nė kėtė takim, tė mbajtur nė ndėrtesėn e re tė Qeverisė (ish ndėrtesėn e Rilindjes), ka marrė pjesė edhe nėnkryetari i AAK-sė, Blerim Shala dhe shefi i EULEX-it, Xavier de Marnhac.
Zyrtarisht nuk ėshtė bėrė asgjė e ditur rreth kėtij takimi, tė mbajtur larg medieve. As pas takimit, tė kapur nga kamera e televizionit “Klan Kosova”, pjesėmarrėsit nuk kanė dashur tė tregojnė arsyen e kėtij takimi.

I pari ka dalė shefi i EULEX-it, Xavier de Marnhac, i cili nuk ėshtė deklaruar pėr media.

Pas tij ka dalė Blerim Shala, i cili ka treguar vetėm se ėshtė takuar me zėvendėskryeministrin Hajredin Kuēi.

I fundit ka dalė lideri i LDK-sė, Isa Mustafa, i cili i zėnė ngushtė nga prezenca e kėsaj media, ka deklaruar si me ironi se takimi ka qenė ‘pėr pikė tė qejfit’.

Njėsoj ka deklaruar edhe zėvendėskryeministri Kuēi, sipas tė cilit, tė gjithė sė bashku kishin biseduar pėr qejf.

Kurse nėnkryetari i parė i AAK- sė Blerim Shala nuk u deklarua pas takimit.

Komentet

Komente (9) | Kthehu

PERSHENDETJE O BURRA PO QYKY ....MUSTAFA ME NDIHMEN E TACIT BUKOSHIT KARAQIS E KOPILIT TE I RUGOVES RRZUN PROF SEJDIUN QI MJA KTHY KOSOVEN PRAP SHKINIS SE NE KOSOV I KEM DY LOJ NJERZISH KTA PA SHKOLL I GRAHIN SI TACI KTA TE SHKOLLUMT JAN BETU NE BEOGRAD SE KURR SE TRADHTOJN.

ZOGU @ 24/10/2012 21:14

gjilan @ 24/10/2012 18:12

ky far hajredini polic i rrahman morines,qakalla e hashimit,postjeri i qeverise ,edhe pa dyshim kanceri i kosoves perzihet ne qdo kalanice e ma ne fund lepires..........

drini i bardhe @ 24/10/2012 12:39

@deshmitari une nuk e perkrah PDK-ne, kah e more ate informate? Per ate edhe po me pengon Mustafa qe po iu hyn perfundi kriminelave te PDK-se. KLM.

Fati (Vjene) @ 24/10/2012 12:37

Fati, u msuem me ksi hipokrizina te PDK-ashave

deshmitari @ 24/10/2012 12:14

FATI I VJENES AUSTRIS@Kurr ma mir nuk ke komentu...Ju garantoj se mulah his muuuustafa ka me ba pazare me PDK vetem e vetem qe Is-muuustafa te vie ne pushtet krytar ose minister i qeveris pasi se me AAK sun jan marr vesh ne pazare, shkaku krysor esht se imadhi Ramush ende gjendet ne burg dhe nuk dihet se qdo behet me te.PDK jan ber si gabelicat e Bajs Pejes derum der me strajca ne krah duke lyp parti qe ti bashkangjiten ne zgjedhjet e ardhme per ta fitu prap pushtetin..

SHABAN ARUSHA @ 24/10/2012 12:05

Isa Mustafa eshte tradhtari i Rugoves, edhe gjate viteve “90-ta kur ia ndali financimin si President edhe sot kur takohet "per qejf" me ata qe Rugoves i thane tradhtar. Ky njeri do ta shkaterroje perfundimisht LDK-ne. KLM.

Fati (Vjene) @ 24/10/2012 09:03

Dicka po zihet-perzihet.Pyes:Pse mbahen msheht gjerat.Keto kane me pase pasoja-siq edhe po shihet! " Lider " mos mbani msheht nga populli-se ai nuk ha bar! " Per qejf" qfare ironie-. Ne fund te fundit-nash per qef nash per zore, s jeni duke bere asgje. Ju "paria" vetem per karrika jeni duke punuar.Dhe fund.

Rahmani @ 24/10/2012 01:43

Takimet "pėr qejf" ndodhin me tė dashuren apo shvalerken. Lideret ministrat dhe shefi i EULEX nuk janė tė dashuruar ndėrmjet veti dhe nuk janė shfalera. Takimi ishte politikė por nuk po komentohet nga askushė.

ken30 @ 24/10/2012 00:41