Kosova

Zgjedhjet nė PDK fillojnė mė 1 nėntor

Bota Sot | 23.10.2012 20:52
Zgjedhjet në PDK fillojnë më 1 nëntor

Partia me e madhe nė vend, PDK, e cila udhėheq edhe me qeverinė, pas njė mbledhje tė kryesisė tė mbajtur nė mbrėmje, ka vendosur qė me 1 nėntor tė filloj zgjedhjet e brendshme partiake.

Zgjedhjet e brendshme nė Partinė Demokratike tė Kosovės do tė fillojnė me 1 nėntor deri me 15 dhjetor.

Gjatė kėsaj periudhe do tė zhvillohen zgjedhjet nė degė, nėndegė dhe seksione, derisa pas datės 15 dhjetor do tė fillojnė pėrgatitjet pėr kuvendin zgjedhor ku do tė zgjidhen strukturat udhėheqėse tė PDK-sė.

Komentet

Komente (13) | Kthehu

O Katunar kthenu tash mo neper katune, se pare keni bo si gjoja.... Ani njoni flet ber Buzhalen hahahahahah,haj kuku perneve cka po lypim na.......

Dani @ 24/10/2012 17:19

kuvendi i pdk do ti ngjaje nje maskariade kur dihet qe grupet rivale po luftojne per jete a vdekje.Ne pdk ka shume njerez te inkriminuar dhe te rrasur ne hajni dhe plaqkitje te popullit dhe fundi do te jete tragjik per keta njerez;harakiri

harakiri @ 24/10/2012 17:00

Jakup Krasniqi nuk ka kapacitet te duhur per kryetar partie,Fatmiri mbetet nje ish luftetar i ndreuar asgje me shumė edhe ky nuk ka aftesi te duhura per te udhėheq nje parti,Thaqi duhet te pushojė dhe te leshojė vendė per njerez te rinjė te udhėheqin pdk- nė psh:Enver Hoxha ,Hajredini apo pse jo Berati , i cili per mua eshte me i pergaditur se Fatmiri.Kosoves tani i duhen njerez te rinjė,nuk i interesonė me askujte kush ka luftu me shumė bile as atyre qe kanė qenė bashkė ne njė istikam dhe te cilet e kanė nda nje pjes bukė.

Avni Kabashi @ 24/10/2012 16:03

Ov ngadal DEQANASE mos i humb shpresat pash teqen e shehmdinit Rahovecit se nen serrbi kurr ma..O Deqanase qka bejm qe kisha ne Deqan na kam marr gjysen e bjeshkes qesej pune si tja bejm oj emira e Deqanit emes Raushqi...

SHABAN ARUSHA @ 24/10/2012 14:58

PARTIA E DRENICES KOMUNISTE ( P D K ) Poshte

KOSOVARI @ 24/10/2012 13:48

Nese edhe ksi heri do te fitoj PDK Kosova do e merr nje vule se eshte nen Serbi.

deqanasja @ 24/10/2012 13:41

PDK-ja po fundoset, kot kjo lemeri, kjo piskame e liderit te saj Hashim Tradhtarit. Kot se Fatmiri nuk lejon me ta mashtrojne, as Jakupi e shume te tjere burra qe doren ne zemer ka ne PDK. por qe momentalisht SHIK-u ua ka mbyllur gojen. KLM.

Fati (Vjene) @ 24/10/2012 12:55

pas paknqsis se kryeparlamentarit ku shum do ngjarje populli nuk i ka dit kta nderkombtart e kan sygjerue HASHIMIN edhe aporatin e tij kontrorollus te PDKes qe ta diciplinoj JAKU KRASNIQIN ose me fjal tjra po i pergaditet shkarkimi si NEXHAT DACIT ,veq gallon mnyra e komunikimitte lajmit DACIN e kan lajmrue te shpia e JAKUPIN do ta shkarkojn ne kto zgjedhjet qi ka PDKja po si do qe te jet epilogu i ktyre zgjedhjeve do te jet HASHIMI kryetar JAKUPI e FATMIRI do te gjinden si NEXHAT DACI me miqt ma te ngusht qe i kishte .bashksia nderkombtare po na i imponon LIDERET

Guri i madh @ 23/10/2012 22:43

PDK nėnkupton PARTIJA DRENICES KOMUNISTE,

Drenica @ 23/10/2012 22:35

PDK-ja ėshtė e ndarė nė dy grupe nė SHIK dhe nė Reformista. Konflikti ėshtė i pa evitueshėm ndermjet dy grupeve. Pas Kuvendit zgjedhor tė PDK-sė do tė kemi ose SHIK-un nė kryesi tė PDK-sė ose Reformistat e PDK-sė. Thaqi tani e tutje nuk mundet ti kontrolloj dy grupet dhe duhet pėrkrahur dhe zgjedhur njerin nga dy grupet SHIK-istat apo Reformistat. Personalishtė unė mendoj se nė momentin e fundit Thaqi me presionin e ndėrkombėtarve do ta zgjedhė grupin e Reformistave pasi qė me grupin e SHIK-ut do tja maron gropen vetėvetit.

ken30 @ 23/10/2012 22:22