Kosova

Ministri Hoxhaj priti ambasadorin danez, Mads Sandau Jensen

Bota Sot | 23.10.2012 18:03
Ministri Hoxhaj priti ambasadorin danez, Mads Sandau Jensen

Ministri i Punėve tė Jashtme i Republikės sė Kosovės, Enver Hoxhaj, ėshtė takuar tė martėn me Mads Sandau Jensen, ambasador i Danimarkės nė Tiranė, jorezident pėr Kosovėn, i cili i dorėzoi kopjet e letrave kredenciale nė Ministrinė e Punėve tė Jashtme.

Duke i uruar sukses nė detyrėn e re Ambasadorit Jensen, Ministri Hoxhaj shprehu pėrkushtimin e Republikės sė Kosovės pėr tė forcuar marrėdhėniet bilaterale me Danimarkėn, nė tė gjitha aspektet.

Hoxhaj e njoftoi ambasadorin Jensen pėr progresion nė Kosovė, me theks tė veēantė pėr agjendėn evropiane tė Republikės sė Kosovės.

Nė kėtė kontekst, Hoxhaj vlerėsoi rėndėsinė e pėrkrahjes sė Danimarkės pėr Kosovėn nė proceset integruese, duke shprehur mirėnjohjen e popullit tė Kosovės pėr mbėshtetjen e gjithanshme qė Danimarka ka dhėnė dhe po vazhdon tė japė pėr Republikėn e Kosovės.

Nė anėn tjetėr, ambasadori Mads Sandau Jensen, vlerėsoi progresin qė po arrihet nė Kosovė, duke shprehur pėrkushtimin e Danimarkės pėr tė vazhduar pėrkrahjen pėr Kosovėn nė proceset eurointegruese.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova