Kosova

UP-ja nis vitin akademik me dy javė vonesė

Bota Sot | 21.10.2012 21:04
UP-ja nis vitin akademik me dy javë vonesë

Ligjėratat nė Universitetin e Prishtinės kanė nisur me dy javė vonesė. Dashamir Bėrxulli, prodekan nė Fakultetin Filozofik, ka arsyetuar vonesėn me faktin se caktimi i afatit tė dytė pėr pranim tė studentėve tė ri ka ndikuar nė shtyrjen e procesit mėsimor.

Nga ana tjetėr, ankesat mė tė mėdha tė studentėve janė rreth mungesės sė profesorėve nė ligjėrata dhe konsulta me studentėt. Mirėpo, Ardian Kastrati, kėshilltar i rektorit Ibrahim Gashi, ka thėnė se me ndėrrimin e stafit nė UP po bėjnė pėrpjekje pėr evidentimin e mangėsive, pėrfshirė kėtu edhe vonesat e profesorėve.

Afati i dytė pranues pėr studentėt e ri nė Universitetin e Prishtinės ėshtė mbajtur mė 1 tetor, po tė njėjtėn ditė kur fillon edhe viti akademik.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova