Kosova

Quinti pėrshėndet takimin e dy kryeministrave

Bota Sot | 19.10.2012 21:27
Quinti përshëndet takimin e dy kryeministrave

Ambasadorėt e Quintit kanė pėrshėndetur sonte takimin ndėrmjet dy kryeministrave nė Bruksel dhe rezultatin qė doli nga ai takim. Nė njė njoftim farė tė shkurtėr pėr opinionin, thuhet se “Ambasadat e Francės, Italisė, Gjermanisė, Mbretėrisė sė Bashkuar dhe Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Kosovė e mirėpresin takimin e parė nė mes tė kryeministrit tė Kosovės dhe kryeministrit tė Serbisė, nėn kryesimin e baroneshės Ashton, ku u zotuan se do tė punojnė sė bashku pėr tė vazhduar dialogun pėr normalizimin e marrėdhėnieve nė mes tė dy palėve”.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova