Kosova

Qėllimi i ishte i qartė: marrja e pushtetit me dhunė nga e majta ekstreme

Bota Sot | 19.10.2012 19:45
Qëllimi i ishte i qartë: marrja e pushtetit me dhunë nga e majta ekstreme

Lidhja Demokratike e Kosovės nė Gjermani, me rastin e pėrkujtimit tė ministrit kolonel Ahmet Krasniqit nė 14 vjetorin e vrasjes i ka drejtuar njė thirrje publike dhe me shkrim Qeverisė sė Shqipėrisė dhe EULEX-it pėr ndriēimin e vrasjes sė kolonelit dhe tė shumė heronjve dhe martirėve tė luftės.

APEL DREJTUAR: 1.- Qeverisė tė Republikės tė Shqipėrisė, Kryeministrit Sali Berisha, Tiranė
2.- EULEX-it, Shefit Xavier Bout de Marnhac, Prishtinė

Kanė kaluar 14 vjet nga ekzekutimi makabėr, nė mes tė Tiranės, tė ministrit tė mbrojtjes tė Kosovės, kolonel Ahmet Krasniqi. Dhe, megjithatė, deri me sot, askush nuk ėshtė marrė nė pėrgjegjėsi!
Vrasjet e burrave dhe tė djemve tė Kosovės nė territorin e Shqipėrisė londineze si dhe vrasjet seriale brenda Kosovės, kanė qenė gjysmė publike dhe si tė tilla janė njė e fshehtė publike. E themi kėtė, sepse nė realizimin e njė atentatimi kanė marrė pjesė njė duzinė njerėzish, madje edhe me vetura, me qėllim tė karambolimit, nė rast tė ndjekjes momentale nga policia!!

Nė Shqipėri, pėrgjatė viteve 1997, 1998 dhe 1999, janė ekzekutuar:
1) Gazetari Ali Ukaj
2) Ministri Ahmet Krasniqi
3) Veprimtari i Logjistikės Ilir Konushevci
4) Dr. Hazir Malaj, bashkėveprimtar i Konushevcit, shtetas i Shqipėrisė, nga Tropoja;….
Vazhdon lista emrave

(Tekstin e plotė mund ta lexoni tė shtunėn nė publikimin e shtypur tė gazetės kombėtare “Bota sot” botimi i Diasporės – Perėndimit)

Abonohuni nė gazetėn “Bota sot”. Mundėsitė e abonimit janė nė Zvicėr e Gjermani.

Komentet

Komente (14) | Kthehu

Tadhetia perkufizohet me pune te mbrapshta dhe me vrasje pas shpine. Sa shqiptar u vran pas lufte?? Kush i vrau?Sa shqiptar u tentua te vriten?Kush deshi ti atentoj ata? Ne emer te trdhetise i vran njerzit me te mire te kombit,ata qe vete kembe dhe krye ishin dhe jan diku tjeter.Ka kohe qe kan ra maskat dhe te tillet tani po dihen.Ata u takuan mshehtas e tani takohen haptas me ate regjim qe deshi te shkaterroj tersisht substancen tone nacionale.Nese ndonjeri nga ju ka pas rast te ndegjoj Jakup Krasniqinne vazhdimesi e sidomos mbreme ne intervistene tije ne RTK gjerat kan dal per sheshi.PDK qe nga themelimi i saje u krijua si nje parti antidemokratike,kreu i saje akuzohet po per qfar nuk akuzohet.Ata tanime jan turpi i kombit.Sa do te duroj ky poull kete turp dhe mashtirm e tradheti.Ata qe jan ne qeveri jan pakica,dhe qeverine kan te krijuar me numerat e rezervuar te pakices,shumica eshte ne opozite, dhe kjo do te thot pakica shtyp shumicen.Deri kur do te jete keshtu??

Mustafe-Shabani @ 20/10/2012 12:21

Gjilan ,Zef Doda gjithmone ka qene korrekt po edhe kesaj radhe eshte i qarte dhe korrekt,i gjithe populli shqipetare e ka ne koke vrasjen dinake te kolonel A.Krasniqit nga nje grup i caktuar tradhetaresh te kombit.e sa per taboret me mire godite ti vete taborin tend por me mire te them mos e godit se e goditi vetevehten dhe me kete goditje humbi edhe ate pake imazh qe ka pas kjo parti vrasetaresh.tung klm.dhe mos e fajso askend per kete

Nipi Nipit,Salzburg @ 20/10/2012 12:07

hetuesi @ ti zef dodes ja rrofsh

PDK-ja jane Pisa @ 20/10/2012 11:50

po neve serbija nuk paska pas nevoj me na vra na e paskėm ppas ndermend me e pastrue vet kosovėn zoti ju turpnoft njerzit e poshter

gzimi @ 20/10/2012 11:44

ZEF DODA@ jeni i ftuar per informim te drejt qe ju jeni duke shkruar para komentuesve.te gjitha punet te shperblehen nga ne si agjensi per informim ne prishtin.ejani ne komanden garda e kosoves zana per informim dhe zbulim.do te punosh me ne nji kohe.kolonel R.GASHI

hetuesi @ 20/10/2012 11:17

GJILAN@ PSE NE POPULL THUHET A JE I GJILANIT A JE SHQIPETAR !!!!

Babloki @ 20/10/2012 06:50

tė ndėruar komentues,unė mendoj qė shumica e vrasjeve ėshtė bėrė mė pagesė -mė para,mendoj qė pėr kėto vrasje mund tė ndihmoi shumė E.Sekiraqa por edhe N.Bllaca...

tahir meha @ 20/10/2012 00:27

@Zef Doda, si eshte e mundur qe kjo qeveri te jet tradhtare kur eshte e zgjedhur nga shumica e votuseve, ka nga SHBA, EU perkrahje te fuqishme,,,..ne e dime shume mire qe mbas politikes se HASHIMIT eshte politika AMERIKANE, qfar qeverie done ti, nga vota e kujt....dhe kend duhet ta peerfaqsoj ajo qeveri FANTAZM qe kerkon TI...sa per LDK harroje ata duhet ta godasin toborrin e vet e pastaj te lajmrohen per qeverisje shteti.

gjilan @ 20/10/2012 00:07

Qeveria Tradhetare e Kosoves: Kryeministri: H. Thaci, zv.kr. Pacolli, Kuci, Bukoshi, Serbi x.,E. Tahiri...Ministri i mbrojtjes: A. Ceku, M. i p. te brendshme: B. Rexhepi, M. i p. te jashtme: E. Hoxhaj, B. Hamza, B,Beqaj, Mimoza Kusari, Memli Krasniqi, B. Stavileci, Rashiq, tejtri serbi x, Gashi, Makolli, Agani, Mujota etj. Z. Doda a ka mundesi per te me treguar mua (se si duket z. Brgu po ngushtohet per te kerkuar sqarime) mi thuaj cilet nga keta jane tradhetar se nuk po e di. E une nuk mund te perkrahu tradhetaret se as babe e babgjysh nuk i kan perkrah. Per cdo informat ju falenderoj per jetsisht z. Doda. Une nuk ju njoh personalisht por, po mbshtetem tek z. Begu i cili u deklarua se ju njeh. Pershendetje zoteri!

Prekazi i mėrguar @ 19/10/2012 23:53

per te gjith e din LDK-ja se kush i ka vra por si tregon se i duhen per poena politike per vrasjen e Ahmet Krasniqit thanen se e ka vra roja e vet, Ilir Konushevcin po del se rrebelat e shqipris e kan vra ndersa Ali Ukaj asht i mbytur me thik nga kusherini i vet, te cilet kan qen bashk meni banes

fazi @ 19/10/2012 22:54