Kosova

Takimi Daēiq-Thaēi “do tė ketė jehonė nė BE”

Bota Sot | 19.10.2012 17:52
Takimi Daçiq-Thaçi “do të ketë jehonë në BE”

Ish-ambasadori i Serbisė nė Gjermani, Ognjen Pribiqeviq, ka thėnė se takimi i kryeministrit serb, Ivica Daēiq, me kryeministrin e Kosovės, Hashim Thaēi, do tė ketė jehonė tė madhe nė Bashkimin Evropian.

Sipas tij, ai ėshtė shenja e parė pozitive pas “njė sėrė lajmesh tė kėqija dhe konfuze nga Serbia”.

“Do tė ketė me siguri vėrejtje publike se pėrse ka ardhur deri tek ai takim, por ato nuk qėndrojnė derisa procesi i dialogut me Prishtinėn nuk bie ndesh me Kushtetutėn”, ka thėnė Pribiqeviq, raportojnė mediat serbe.

Nė Bruksel ėshtė zhvilluar sot takimi i parė ndėrmjet kryeministrit tė Kosovės, Hashim Thaēi, homologut tė tij serb, Ivica Daēiq, dhe shefes pėr Politikė tė Jashtme tė Bashkimit Evropian, Catherine Ashton.

Baronesha e ka cilėsuar takimin si konstruktiv, kurse presidenca e Kosovės e ka mirėpritur atė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova