Kosova

Krasniqi: Tėrhoqa vetėm fjalėn rrugaē, tjerat mbesin

Bota Sot | 19.10.2012 12:09
Krasniqi: Tërhoqa vetëm fjalën rrugaç, tjerat mbesin

(I plotėsuar) - Kryeparlamentari Jakup Krasniqi ka sqaruar deklaratėn e tij tė sotme nė kuvend me anė tė sė cilės ai ishte zbrapsur nga fjalėt qė kishte thėnė dje nė Kuvendin e Kosovės.
Ai dje i kishte quajtur “rrugaē”, ministrat, ndėrsa sot i ka tėrhequr fjalėt e tij.
Nė RTK Krasniqi ka sqaruar deklaratėn e tij. “Unė distancohem vetėm nga fjala rrugaē, tjerat mbesin” ka thėnė Krasniqi.

Krasniqi tėrheq fjalėn

Kreyparlamentari, Jakup Krasniqi ka tėrhequr fjalėn e djeshme pėr ministrin e Punėve tė Brendshme, Bajram Rexhepi, tė cilin e kishte quajtur rrugaēė. Ai nė fund tė seancės tė mbajtur ditėn e premte ka shfrytėzuar rastin qė tė tėrheq fjalėn e tij.

“Tė nderuar deputet dėshiroj tė tėrheq fjalėn time tė djeshme pėr ministrat, pa marr parasysh gjendja a ndryshon apo jo”, ka thėnė Krasniqi.

Ai nė seancėn e djeshme e kishte quajtur ministrin e Punėve tė Brendshme, Bajram Rexhepi rrugaēė. Me kėtė edhe pėrfundoj seanca ku u diskutuan disa projektligje.

Komentet

Komente (72) | Kthehu

Ēfar dobije ka terheqja e fjales, kur e bene .... sa mullari i sanes? Jo zoteri Jakup Krasniqi, terhjekja e fjales pranohet kur eshte e paqellimeshme, por Ju zoteri Krasniqi e keni humbe torruan, dhe kjo nuk eshte hera e pare. Fjala ka marre dhene, jehona e tyre akoma gumezhine ne veshet e miqeve dha armiqeve. Fyrje publike nga foltorja e parlamentit nuk ka justifikim. Nje fjale popullore thote: i qeshni te qeshe, i shari te shane, e Ju zoteri Krasniqi jeni treguar me rrugaq se rrugaqi, kur e fyet ministrin Rexhepi, dhe ja mbyllet gojen, duke ja fikur mikrofonin. Per mendimin tim, Ju nuk jeni as per kryetar parlamenti, se lere me per kolltukun e presidentit qe po e enderroni me sy hapur.

Destan Begu @ 19/10/2012 19:40

Administratori i "Bota sot": Pėrgjigje pėr Zef Doden. Pasi z.Doda jeni komentator i vjetėr nė portalin tonė, nė shenjė respekti pėr ju, pėr shkak se jemi nė dijeni pėr sulmet ndaj jush, ju konfirmojmė se personi pėr tė cilin ankoheni, Frrok Domi ėshtė komentues nga Vjena e Austrisė.

Administratori @ 19/10/2012 19:36

Bota sot nėse ka mundüesi ta spjegoni se nga shkruhet dhe paraqitėt Frrok Domi dhe mjafton.Pėrshendetje

Zef Doda com @ 19/10/2012 19:17

Ta paska ngreh veshin pak Hashku, po? Ju nga PDK kurre nuk keni pas fjale Fjale, po por fjale tradhtie, pamorali. Ju pret te gjitheve fati ne pleherat dhe mteturinat politike, e shpresojme edhe ne Dubrave ose Dyz

Immi @ 19/10/2012 18:42

zef doda ch je morr i zi i smut shko te gjelili shnoshu un jem fati vjen o .......,,, ...... ti je ..... berishen e rugoven i ki idola,,, se kisha ta ka dhan detyr me shti vllazni mu fjalos thaqi i ka than berishes mos hajde ne kosove,, asht tradhtar,,,,,,bravo thaqi nuk pi le berishen me livrit ti shko shijunave te serbis nimoju e atako THAQIN ma trimin shqiptar,,, e ka shpall shtetin edhe ameriken e ka ba shok qekaq men ki ti kryqali qysh je ajde te gjelili nshtime ani ta kallzoj une fatin vjen ti sje n zvicerr qa pi shkrun ch ti je katunart i gjakoves me kriq

frrok domi @ 19/10/2012 18:39

o zef doda pikerisht ti si jeton ne perendim duhet me dhan shembull si behet demokracia ti shkon e qe krane ne zjarr ti e din mir si jena ne shqipetart te pa durueshem njeri me tjetrin ndersa ne perendim fjalosen ter diten ne mbremje dalin prap bash ne dark simbas meje BACA KUP ne ket rast u tregu ma demokrat se evropiant klm zef doda

agimi 1 @ 19/10/2012 18:25

pse more jakup e terhek fjalen me kte shka po ban ti pom me doket se ty para te flet gjuha qe sa mendja

naseri(gjermani) @ 19/10/2012 18:25

Ta ēaska lėnė tek dera kryesor e vilės njė "Fletėrrufe" SHIKU.Pėr kėtė shkak urgjentisht u tėrhoqe,dhe ke bėrė mirė se pakkush ka besuar se e ke mirėmenduar.Nejse,kjo deshmi se tė gjithė jeni njėsoj,dhe duhet njė forcė e madhe qė atė bandė ta shpartallojė.Nuk ka rrugėdalje tjetėr.Adem Jashari,qė da kishte bėrė kėtė,ėshtė nėn tokė,e tradhėtarėt e tij,me emrin e tij nė gojė,po bėjnė "plojė" nė Kossovė.

Burim Bardhdrini @ 19/10/2012 18:13

MUS FOLNI KEQ PER QEVERIN E KOSOVES. keta jane qe e beren SHTETIN E KOSOVES. Ju qe folni keq per THAQIN jini sllave apo ndoshta te smut psiqikisht.

DELUX @ 19/10/2012 18:07

Po qfar Frrok Domi more plesht Fati Vjenė,ti pėr hir tė vėrtetės edhe dreq bahesh e jo veq Frrok.Trego prje nga je e te tregoj se kush je.

Zef Doda Ch @ 19/10/2012 16:56