Kosova

Mustafa: Qeveria po sillet si AKM-ja

Bota Sot | 17.10.2012 22:21
Mustafa: Qeveria po sillet si AKM-ja

Deputeti i Kuvendit tė Kosovės dhe eksperti i ekonomisė Muhamet Mustafa ka kritikuar privatizimin e distribucionit tė KEK-ut.
Mustafa ka theksuar se qeveria e Kosovės e Kosovės po sillet si AKM-ja.Vendimi pėr privatizimin e distribucionit tė KEK ėshtė dashur tė bazohet nė informata tė sakta, sepse ne nuk dimė se ēka kemi shitur e as ēka do tė na kthehet, tha Mustafa nė KlanKosova.
Mustafa thotė se ėshtė pro privatizimit por jo pėr privatizim tė tillė.
Nė Kuvend nuk na ka ardhė asnjė informacion pėrveē ēmimit tė shitjes dhe datės sė tenderimit. Ne s’dimė sa kemi investuar nė KOS-tė, theksoi Mustafa.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova