Kosova

Nėnshkruhet kontrata pėr shitjen e KEK-ut

Bota Sot | 17.10.2012 09:09
Nënshkruhet kontrata për shitjen e KEK-ut

Qeveria e Kosovės nėnshkroi sot kontratėn me konsorciumin Limak dhe Ēalik pėr shitblerjen e distribucionit dhe furnizimit tė KEK-ut. Nė emėr tė qeverisė, kontratėn e nėnshkroi ministri i zhvillimit ekonomik Besim Beqaj.
Privatizimi i Distribucionit dhe Furnizimit me Energji Elektrike pati shkaktuar reagimin e ashpėr tė sindikatės dhe opozitės.

Sot nėnshkruhet kontrata pėr shitjen e Distribucionit

Sot zhvillohet ceremonia e nėnshkrimit tė kontratės pėr shitjen e Kompanisė Kosovare tė Distribucionit dhe Furnizimit me Energji Elektrike.

Ministria e Zhvillimit Ekonomik njoftoi pėrmes njė komunikate se Komisioni Qeveritar pėr Privatizimin e Kompanisė Kosovare tė Ministria e Zhvillimit Ekonomik dje ka aprovuar dokumentet finale tė transaksionit pėr privatizimin e KKDFE.

Me vendimin mbi aprovimin e dokumenteve finale tė projektit ato janė tė gatshme pėr nėnshkrim me konsorciumin Ēalik-Limak, si ofertuesi i preferuar nė procesin e privatizimit tė kėsaj kompanie.

Privatizimi i Distribucionit dhe Furnizimit me Energji Elektrike pati shkaktuar reagimin e ashpėr tė sindikatės dhe opozitės.

Komentet

Komente (12) | Kthehu

ti bre mustaf mesiguri epaske dikan te punsum ne kek si shum tjer e run interesin tan personal e stanin per shtet une po foli nga prevoja qi saher te shkojsh ne prishtin per nje lajmrim ose ndonje pun tjeter jan me numra prej 1 deri 15 e sa puntor jan aty ne shaltera vetem 2 veta punojn tjert rrin neper kafe te prishtines e marrin rrog vet jumkan sdisa her dhe u duft me prit me or te tera ne radh per 10 minuta pun edhe nje shalter rrin ka kater persona pin kafe e bisedojn THAQI E DIN SI PO E SHTRYZOJN SHTETIN E TE SHOHUM KUR TE MERR PRIVATNIKU A KANMEMUJT MEBA KSI KORRUPCIONI NUK ESHT VEQ THAQI QI DON TA PRIVATIZOJ POR EDHE EVROPA SE ESHT NI KANCER PER KOSOVEN SI SHEMBULL I KORRUPCIONIN QKA NDODH NE KOSOV E TI MUSTAF SHKO NE KEK NIHER NE PRISHTIN E VEQ SHIKO SI PUNOJN E QATEHER NASHTA KAMUTUDHIM KOSOVA UNE KAM SHUM TE AFERT QI VEQ SHKOJN LAJMROHEN E VIN NE SHTEPI EDHE RROG MARRIN TAN E DIM KET E TI QISEDIN VET PAK E MOS AKUZO PA FAKTE E MOS JAFUTNI KOT QEVERIJA SDIN

kosovari @ 17/10/2012 14:21

Nuk i takoj Vetevendosjese se Albin Kurtit po e gjithe kjo qe po ndodh nuk me len te qete,dhe jo vetem pse mospuna,hajnia,korrupcioni dhe kriminaliteti i kesaj qeverije me shtyne ti them ca fjale,pore me duhet te them qe shqiptaret ishin dhe mbesin nje popull i mjere,dhe po thuaj ne te gjitha fazat e krijimit te shtetesise se Kosoves ata qe dualen ne krye te ketije populli te mjere ne te shumtene e rasteve ishin servil dhe te pashpirt,me perjashtim te LDK se Rugoves,si dhe ata qe lan kete toke me gjakun e tyre,per te zhvilluar nje jete te dinjitetesheme,ajo dje dhe sot u shkel nga servilet si Thaqi;Rr.Morina i cili me ne fund e lau me koke servilizimin e tije kundruall atyre qe nuke duan kete nenqiell. Thaqi me falangat e tije e vrau Lirin e arrire me gjak,demokracin me mund djeres dhe gjak,si dhe pavaresisn ne te cilen thirret .Turpi dhe keqeja e Kosoves eshte kjo klase varrmiheseve te Thaqit.

Mustafe-Shabani @ 17/10/2012 13:32