Kosova

Nėnshkruhet kontrata pėr shitjen e KEK-ut

Bota Sot | 17.10.2012 09:09
Nënshkruhet kontrata për shitjen e KEK-ut

Qeveria e Kosovės nėnshkroi sot kontratėn me konsorciumin Limak dhe Ēalik pėr shitblerjen e distribucionit dhe furnizimit tė KEK-ut. Nė emėr tė qeverisė, kontratėn e nėnshkroi ministri i zhvillimit ekonomik Besim Beqaj.
Privatizimi i Distribucionit dhe Furnizimit me Energji Elektrike pati shkaktuar reagimin e ashpėr tė sindikatės dhe opozitės.

Sot nėnshkruhet kontrata pėr shitjen e Distribucionit

Sot zhvillohet ceremonia e nėnshkrimit tė kontratės pėr shitjen e Kompanisė Kosovare tė Distribucionit dhe Furnizimit me Energji Elektrike.

Ministria e Zhvillimit Ekonomik njoftoi pėrmes njė komunikate se Komisioni Qeveritar pėr Privatizimin e Kompanisė Kosovare tė Ministria e Zhvillimit Ekonomik dje ka aprovuar dokumentet finale tė transaksionit pėr privatizimin e KKDFE.

Me vendimin mbi aprovimin e dokumenteve finale tė projektit ato janė tė gatshme pėr nėnshkrim me konsorciumin Ēalik-Limak, si ofertuesi i preferuar nė procesin e privatizimit tė kėsaj kompanie.

Privatizimi i Distribucionit dhe Furnizimit me Energji Elektrike pati shkaktuar reagimin e ashpėr tė sindikatės dhe opozitės.comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova