Kosova

Cilat parti janė pozitare nė Kuvendin e Kosovės?

Bota Sot | 13.10.2012 21:05
Cilat parti janë pozitare në Kuvendin e Kosovës?

Mocioni pėr pezullimin e privatizimit ka ngritur pyetjen se kush nė tė vėrtetė ėshtė pozitė dhe kush opozitė nė Kuvend, thonė zyrtarė opozitarė. Qėndrimi i Aleancės pėr Ardhmėrinė e Kosovės pėr tė abstenuar rreth mocionit pėr pezullimin e privatizimit nė Kosovė i ka hapur rrugė Qeverisė drejt privatizimit, thotė Visar Ymeri nga “Vetėvendosje”. Sipas tij, fatkeqėsisht sa herė qė ka nevojė Hashim Thaēi, po gjen paterica tė reja nė radhėt e opozitės pėr tė vazhduar jetėn e vet nė pushtet. Pro opozitės kanė dalė edhe dy deputetėt e tjerė tė Koalicionit pėr Kosovė tė Re, qė janė pjesė e koalicionit, Muhamet Mustafa dhe Amir Ahmeti. Muhamet Mustafa ka thėnė Qeveria kėtė nuk duhet ta konsiderojė si fitore. Nga ana tjetėr, Ismet Beqiri, shef i Grupit parlamentar tė LDK-sė, beson se deputetėt e kėsaj partie kanė votuar atė qė ėshtė e drejtė dhe do t’i pėrmbahen vendimit. Ndėrsa anėtarėt e Grupit parlamentar tė AAK-sė nuk kanė pranuar tė flisnin pėr KTV-nė, duke thėnė sė kjo temė ėshtė e mbyllur pėr AAK-nė.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova