Kosova

Kryeministri Thaēi dhe Daut Haradinaj ngrehin Dolli

Bota Sot | 12.10.2012 23:27
Kryeministri Thaçi dhe Daut Haradinaj ngrehin Dolli

Kryeministri Hashim Thaēi ka ngritur dolli me Daut Haradinajn tė premten nė oden e haradinajve nė Gllogjan. Duket se armiqėsitė pėr pushtet dhe ‘territore’ kanė marrė fund ndėrmjet dy fraksioneve politike tė dala nga grupi politik i UĒK-sė.
Kryeministri Thaēi pasi ka marrė pjesė nė ceremonitė e zbulimit tė shtatoreve nė Gjakovė tė Ali Ibrės dhe tė Isė Boletinit nė Deēan, ka vizituar familjen Haradinaj, ashtu siē ka bėrė edhe kryeministri i Shqipėrisė Sali Berisha.
Sė fundi ėshtė pėrfolur shumė mundėsia e hyrjes nė koalicion ndėrmjet PDK-sė dhe AAK-sė. BS

Komentet

Komente (90) | Kthehu

Hashim pini hani bashk knaqnu po paret mej da pergjyste ska me than mu me takojn ma shum se jam ma dallavergji se ti.

deqanasja @ 14/10/2012 15:02

fazi, nana e viqit ishe, shko merru me bagtine o karkalec e mos hin ne portale kombtare me i ndyte,rrugaq

koshare @ 14/10/2012 13:30

SUZANA POJA NJOFKA BABEN E NANEN E BABGJYSHIN E DAJT QASHTU EDHE DAUTIT MOS JE KAN RASTSISHT NE DER TE STAMBOLLIT APO VATIKAN MEJA DIT KAEKAN BABE NAN E STERGJYSH

BANULLA LYPJAN @ 14/10/2012 13:05

Po si nuk u lodhe me tue i mallekue o @Tafil??? Jam tue u tute shume se mos po i nxane mallkimet tua keta tarzan, ha ha ha, qenet lehin, karvani shkon para. edhe njeher, gezuar bashkimi e pajtimi i shqiptareve ne Kosove, ju qe jeni kunder...cka jeni ju...ups, mos jeni hashkali a egjiptian, edhe ashtu, shqipen nuk po e shkruajshi, e gazitet krejt.

syzana @ 14/10/2012 12:32

Tani kur ma shume se gjysma e qeveris Thaqi ndodhet nen hetime nderkombetare e vendore per korrupcijon dhe krim te organizuar qdo kualicjon i AAK me PDK-en ėshtė kualicjon per hajni dhe per tradhti, dollija e ngritur e ketyre dy matrapazve dhe analfabetve politike nuk ėshtė asgje tjeter per pos dolli e dy hajdutve dhe cubave qe vjedhin dhe plaqkisin popullin e vete pa mshire.

Xhemajl Shatri Suedi @ 14/10/2012 12:15

komenti i Xafer Drenices ,me pelqej shum komenti juaj:kan thane t vjetrit, me te vra dikush ki ku lype xhak, por me vra vehten ski qka lype , pra kosova vet po don me vra vehten qe po ja dhane voten ketyre far bizontave, pra mos lypni xhak kerkun se ska kush ju nimon,se na shqiptaret nuk meritojna ma shume, se veq pak me meritu ma mire nuk ja kishum leju vetes me na perfaqesu klloshart si thaqi ramushi e ..... tjere, pra qysh asht veni bahet kuveni(popullore)dmth qysh asht poplli ashtu jan udheheqja, mos lypni ma mire se nuk e meritojna

Drenica @ 14/10/2012 12:11

aaa qdote kallet Nikoliqi Ivica Daqiq kur ti shohin te dyt bashk doti humbin shpresat meka krejt per ndarjen e veriut tash dota shoh serbija se ska tjeter perspektiv porse ta njoh pavarsin e kosoves

fazi @ 14/10/2012 10:21

Knaqnu knaqku bashk po von ju ka dal gjumi.

deqanasja @ 14/10/2012 09:33

Po pse mos mi ngre more po jav nin masi Shqiptaret e ZI po votojn kta fare matrapaza, e jo Mbreta te Kosoves se ksaj fare Syzanes ja paska lone syt qel si duket,hajt edhe kture do tju vjene fundi ktyre veprimeve kriminale, vrasjeve,shperlarje parash, ndarje te teritoreve, e shum shum tjera senede me radhe TURP TURP per kta Mafiash....

Lifi @ 14/10/2012 07:45

o kqyrja kravaten kti kllosharit se e paska ma te gate se kravata e lecit hahahhaha, te kallxon qe ky qe civilizimi asht pika ma e dot e tij, o zot hahahah sa llaposha po a ka ma turp qe shqiptaret mu udheheq nka kta bandita te rrugve

istrefi @ 14/10/2012 00:44