Kosova

Prishet koalicioni pėr Kosovėn e Re

Bota Sot | 12.10.2012 18:50
Prishet koalicioni për Kosovën e Re

Muhamet Mustafa, udhėheqės i Grupit E15 nė Kuvendin e Kosovės, tani e tutje do tė jetė i pavarur nė Kuvendin e Kosovės. Ai para pak ēastesh ka vendosur pėrfundimisht tė largohet nga Koalicioni pėr Kosovėn e Re.

Grupi i ekspertėve E-15 diskutoi sot pėr zhvillimet aktuale politike nė vend, me theks tė veēantė nė zhvillimet e fundit nė Kuvendin e Kosovės sidomos rreth ēėshtjes sė privatizimit tė ndėrmarrjeve publike.

Muhamet Mustafa, udhėheqės i grupit E15 dhe Deputet nė Parlamentin e Kosovės, ka deklaruar se tani e tutje nė Kuvend do ta pėrfaqėsoi vetėm Grupin E 15 dhe do tė bėjė maksimumin pėr forcimin e ekonomisė kosovare.

Grupi E-15 konstatoi se angazhimi i deritashėm nė Koalicionin pėr Kosovėn e Re nė Qeveri nuk ka qenė rezultativ nė realizimin e programit ekonomik tė KKR si dhe pėrmirėsimit tė funksionimit tė Kuvendit dhe institucioneve tė tjera.

"Duke qenė se pėrkundėr angazhimit tė E15 nė kuadėr tė Grupit Parlamentar gjendja nuk ka ndryshuar pėr tė mire dhe se pėrpjekjet e Grupit E-15 pėr arritjen e njė qėndrimi tė pėrbashkėt tė KKR rreth ketyre ēėshtjeve nuk kanė qenė tė frytshme, veēanarisht lidhur me privatizimin e ndėrmarrjeve publike, Grupi E-15 tani e tutje nuk do tė veproj nė kuadėr tė Koalicionit pėr Kosovė tė Re”, thuhet nė komunikatėn e lėshuar nga Grupi E15.

Grupi E-15 diskutoi edhe pėr aktivitet e ardhshme me qėllim tė forcimit e zgjerimit tė tij pėr tė qenė mė efektiv nė adresimin e sfidave aktuale tė vendit si dhe pėr tė forcuar nė kėtė mėnyrė identitetin e vet nė skenėn politike tė Kosovės.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova