Kosova

Deputeti vrasės i Xhemail Mustafes, dyshohet tė jetė i Vetėvendosjes?

Bota Sot | 10.10.2012 20:01
Deputeti vrasës i Xhemail Mustafes, dyshohet të jetë i Vetëvendosjes?

Deputeti i dyshuar pėr vrasjen e Xhemajl Mustafės bsohet se ėshtė nga radhėt e Lėvizjes Vetėvendosje, bėjnė tė ditur disa portale, tė cilat theksojnė se tashmė ėshtė pėrgatitur edhe fletarresti pėr tė.
Tė njėjtat burime, pėr tė cilat ėshtė i njohur edhe emri i tė dyshuarit, theksojnė se deputeti nė fjalė dyshohet tė ketė qenė urdhėrdhėnėsi pėr vrasjen e zyrtarit tė Lidhjes Demokratike tė Kosovės, vrasje qė u krye me 23 nėntor tė vitit 2000 nė Prishtinė.

Sipas burimeve nė kėtė vrasje pėrveē deputetit ėshtė i pėrfshirė edhe njė polic, ndėrsa arrestimi i tyre pritet tė behet shumė shpejt.

Komentet

Komente (64) | Kthehu

Dhe na doli Nji Shqiptar qe e brente ndergjegjeja mbi te kaluaren...E kaluara ishte plote ngjarje, nga rasja e ibush kllokoqit ,sali gashit, qe te dy vrasjet me procedur te shpejt pa gjykim, Shitblerja e Patundeshmerive me Kusherijt Shqiptar dhe vellezrit Shkije. Me ne fund Populli filloi te besoj ne ndergjegjejen e atyre qe se posedojn ate Virtyt. Matrapaz, mashtrues, debitor privat me kamata te uleta deri 30 %, Shantazhe, deri sa sali gshi u vra per nji rryp toke, ibush kllokoci u vra per shkak arhives se kodosheve. Asgje nga vrasjet politike, vrasja e selim broshes e njejt me ibush kllokocit U zbeh njeriu me ndergjegjeje.Na doli naim miftari tha se do ua bej 500 here me zi ! blaca beri zero,ta shumezojm 500 me zero te blaca nazim= zero.Tani dikush e gjeti vrasesin(t)Eshte i vetfundosjes..Jo jo eshte i Pdky..Jo do te del nga Ldk_Lkj, dhe Populli i shkret i duhet te jetoj duke pyetur ZOTIN deri kur..

Atdheu @ 19/10/2012 16:25

Vallahi bre burra i tranut shkiet krejt. Po cka po pritni bre burgosni a vrani se shkiet mbarun ma. E kan hup durimin. E ma u ba shum. Bre qitash, bre qitash veq kur tu pilset zemra.Ndashit me hi ne histori te shkinis dhe me u shpall heroi te Serbise ku ka shanse me te madhe dhe me te mire se H. Thacin meua hjek qafesh. Garan se edhe NABES RUSI do ti behej qefi. Merrne me mend sa milionat eshte paguar Dik Marty dhe pa sukses.Sikur te arrini ta zhdukni Gjarperin ani pa asnje lek po ku do te kishte fitore me te madhe se kjo.Gjith ata miliona qe i kan dhan do u shpaguheshin. Pra koha eshte per veprim bollni ma. Ja tash ja kurre!

Prekazi i mėrguar @ 12/10/2012 01:16

O Prizrenalia i Bonit o ma mir esht gojes kapak e bitha rahat se po tap besen se Shaban Arusha din shum sene po skam kurrfar fitimi mej publiku gjanat o Prizrenali...Mir se na vjen per vitin e ri o Prizrenalia i bonit..Klm ku do qe jeni..

SHABAN ARUSHA @ 11/10/2012 20:31

Se paskam dite se thaqi qenka supermen,me force mbinjerezore. Qkado qe ndodh ka gisht thaqi, a flen nojhere ky njeri vlla. Kritikone per korrupcion qeveritar, pasurim te paligjshem te qeveritareve e shume e shume gjera por se paska marre pjese ne te te gjitha ngjarjet, inskenimet, shantazhet, vrasjet vjedhjet, kurdisjet,kjo veq sa e ben mbinjerezor thaqin, vet ne jemi duke ja dhene kete epitet. Ja futi, Ramushit, limajt, jakupit, ises, pacoltit, kjo do te thote se qenka me i menuri dhe me i zoti se te gjithe keta, kjo fale spekulimeve tona. Edhe shi me ra dikush ka me thene thaqi i ka fajet si sala ne shqiperi. Rexhep Selimi nuk eshte "mehlem per varre" qysh kane mendu disa, por pritni edhe pak, pritne policine dhe prokurorine ta thote fjalen e vet. Edhe pse spekulohet qe eshte i vv kush ju tha qe eshte Rexha. @Shaban arusha kallxona ti o burre se kush na qenka ky vrases se ti je ne rrjedha. KLM

prizrenasi bonn gjer @ 11/10/2012 19:38

Askund nė bot s`paralajmėrohen kriminelet pėrpara se tė kapen dhe tė hetohen.Kjo ndodh vetem nė Kosovė, nga se luhen lojra tė pista paraprake pėr t`u parapėrgatitur kriminelėt.Nėse ai deputet qenka nė Parlamentin e Kosovės dhe nė VV, ai qė tani parapėrgatitet qė tė dal gjykimi pa dėshmi siē po ndodh edhe me deputetet e deri tashem Limaj etj.Turp i Drejtėsisė dhe Qeverisė

Bacaloku @ 11/10/2012 19:01

Oho RILIND o pasha kuranin ty lutju te madhit zot qe ske kjen ne te njejtin autobus me Jakup ......-Hotin se motiiii te kish qit varri bari si shokve tuaj qe kan kjen argat te regjimit shkjaut...

SHABAN ARUSHA @ 11/10/2012 18:37

@mali i nderuar, komente te mira ke hasur, sot ke hasur "gra te keqia" qe i marrin njerezit neper goje. Pra ti leme grate sidomos kete @Hoxhenicen dhe @berishicen bashke me @nanuicen, te bejne muhabet, ani kur te dale emri e mbiemri komentojme. Po qekjo @aqarevica, qe po flitka nga pervoja se, ani sa here paskan qene te kjo i thot @fazit, haha mjer na per burreca @aqarevica e @Hoxhenica qe e hane ne pizza. I pershendesim gjinine e kundert me rrespekt, jemi ta gatshem ne cdo moment tu bejme hyzmet, apo jo @fazi?!. KLM.

MarkDomi @ 11/10/2012 17:49

po pasi qe dyshohet vrasesi nga vv 100% esht grack nga shiku d.m.th rexhep selimi ka ra ne grack nga thaqi,

kalaja. @ 11/10/2012 17:30

kjo esht politika e pdk ai ket vrases e ka degu ne vetvendosje qe ti mvet tjeter partie ,qe ta hjek prej partis se vet te gjitha vrasjet qe jan ber pas luftes jam i bindur qe jan ber nga shiku ,po keto jan dallavere te thaqit qe te ja hedh fajin partive tjera

sharri @ 11/10/2012 17:25

Shpesh kam hase ne komente te mira ne tema te ndryshme Kesai radhe sa duket komentuesit jan lodhe prej propagandave shterrpa dhe qellimeve ugurzeza politike. Ashtu te lodhun e kane humbe orjentimin e durimin. Me e marre mbi vehte rrolin e prokurorit e te gjykatesit nuk eshte as dobi e as njerzi! Hoxha ka thane:,, sabri e ka selametin,,! Keni durim se koha do na tregoj pse u be kjo propagande e parakoheshme.Nuk e besoj qe ka qellim te mire. Dhashte zoti te zbardhen vrasjet. pa eufori, pa gjakenxehtesi, pa hasretllak por me saketesi e ligjeshmeri.Siq i ka hije luftes kunder te tkeqes

mali @ 11/10/2012 16:59