Deputeti vrasës i Xhemail Mustafes, dyshohet të jetë i Vetëvendosjes? - Bota Sot
Deputeti vrasës i Xhemail Mustafes, dyshohet të jetë i Vetëvendosjes?

Kosova

E shtunë, 27 gusht 2016

Deputeti vrasës i Xhemail Mustafes, dyshohet të jetë i Vetëvendosjes?

Më: 10 tetor 2012 Në ora: 20:01

Deputeti i dyshuar për vrasjen e Xhemajl Mustafës bsohet se është nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, bëjnë të ditur disa portale, të cilat theksojnë se tashmë është përgatitur edhe fletarresti për të.
Të njëjtat burime, për të cilat është i njohur edhe emri i të dyshuarit, theksojnë se deputeti në fjalë dyshohet të ketë qenë urdhërdhënësi për vrasjen e zyrtarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, vrasje që u krye me 23 nëntor të vitit 2000 në Prishtinë.

Sipas burimeve në këtë vrasje përveç deputetit është i përfshirë edhe një polic, ndërsa arrestimi i tyre pritet të behet shumë shpejt.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Kush ka të drejtë dhe çfarë duhet të bëj Qeveria me demarkacionin me Malin e Zi?

  Kuvendi duhet ta votojë marrëveshjen për demarkacion me Malin e Zi

  Qeveria duhet ta rishikoj marrëveshjen

  Opozita ka të drejtë që po kundërshton demarkacionin

  Qeveria ka të drejtë për demarkacionin

  Nuk duhet të votohet marrveshja, sepse me demarkacion Kosova humbë tokë

  Shiko rezultatet
test