Kosova

NATO diskuton nė Bruksel pėr Kosovėn

Bota Sot | 09.10.2012 17:16
NATO diskuton në Bruksel për Kosovën

Ministrat e mbrojtjes tė vendeve anėtare tė NATO-s kanė nisur nė Bruksel takimin dy ditor, ku nė fokus tė bisedimeve janė misionet e NATO-s nė Kosovė dhe nė Afganistan. Zyrtarė tė NATO-s u kanė thėnė gazetarėve nė Bruksel se “do tė shqyrtohet gjendja aktuale nė Kosovė, si dhe do tė paraqitet raporti mė i ri per misionet e KFOR-it”. Sipas tyre do te kete diskutim teknik dhe nuk ehste parashikuar pėr ndonjė vendim qė lidhet me reduktimin e numrit tė trupave tė KFOR-it, apo pėr ēėshtje taktiko-operative”.

Pėr Afganistanin, ministrant e mbrojtjes po diskutojnė pėr progresin e bėrė nga misioni i ISAF si dhe pėr sigurinė qė garantoni Afganistani pas tėrheqjes sė trupave tė NATO-s.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova