Kosova

Tahiri takoi ish- kryeministren e Kanadasė, Kim Campbell

Bota Sot | 04.10.2012 16:43
Tahiri takoi ish- kryeministren e Kanadasė, Kim Campbell

Zėvendėskryeministrja e Kosovės, Edita Tahiri, priti sot nė takim ish- kryeministren e Kanadasė, Kim Campbell.
Siē bėn tė ditur komunikta,gjatė takimit u vlerėsuan marrėdhėniet e mira mes Kosovės dhe Kanadasė.
Zėvendėskryeministrja, Edita Tahiri, falėnderoi pėr mbėshtetjen qė ka dhėnė dhe po jep Kanada shtetit tė pavarur tė Kosovės.
Nė takim u bisedua edhe pėr fuqizimin e grave nė nivelin e vendimmarrjes nė politikė, si dhe rėndėsinė e Samitit tė Grave qė po mbahet nė Prishtinė kėto ditė.
Nė kėtė samit, do tė marrin pjesė edhe zėvendėskryeministrja Edita Tahiri, si dhe ish-kryeministrja kanadeze, Kim Campbell.BS


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova