Kosova

EULEX-i pyeti Mustafėn pėr vrasjet e funksionarėve tė LDK-sė

Bota Sot | 04.10.2012 16:23
EULEX-i pyeti Mustafën për vrasjet e funksionarëve të LDK-së

Prokurorėt e EULX-it, qė merren me rastet e vrasjeve tė funksionarėve tė LDK-sė qė nga pėrfundimi i luftės, sot kanė biseduar me kryetarin e LDK-sė, dr. Isa Mustafa, pėr tė marrė opinionin e tij si lider i LDK-sė lidhur me kėto vrasje.

LDK, pas njoftimeve nėpėr medie pėr bisedėn e Isa Mustafės me prokurorėt e EULEX-it, sqaroi se asnjė bisedė tjetėr nuk ėshtė bėrė jashtė kėsaj teme. “Biseda me prokurorin e EULX-it, qė merret me kėtė rast, ėshtė bėrė nė pėrputhje me procedurat qė ka EULEX-i lidhur me hetimin e kėtyre rasteve kriminale”, thuhet nė njoftim.

LDK pėrmes kėtij njoftimi u ka bėrė thirrje mediet “tė mos spekulojnė lidhur me kėtė ēėshtje”, ndėrkaq ka kėrcėnuar “disa medie, siē ėshtė portali i Gazetės Express, qė po ngrenė spekulime tė pabaza” se do tė paditėn nė pėrputhje me legjislacionin nė fuqi.

“Spekulimet e tilla janė tė ulėta dhe kanė pėr qėllim dėmtimin e reputacionit tė Kryetarit dhe tė LDK-sė nė pėrgjithėsi”, pėrfundon njoftimi.

Zėdhėnėsi i EULEX-it, Blerim Krasniqi, ka thėnė se ky mision nuk ka koment pėr kėtė ēėshtje.


Komentet

Komente | Kthehu

Vėrejtje:

Lexues dhe komentues tė nderuar Bota sot ka ofruar gjithmonė hapėsirė tė lirė pėr komentime dhe pėr diskutime, me qėllimin e mirė tė nxitjes sė debateve. Por, pėr shkak tė komentuesve tė papėrgjegjshėm, qė keqpėrdorin kėtė mundėsi, kemi vendosur ta ndryshojmė qasjen drejt komentimit tė lajmeve. Tash e tutje, komentuesit profilin e tyre duhet ta autorizojnė me email valid dhe tė dhėna personale tė shtuara. Ēdo pėrdorues, nė panelin "Settings" duhet tė vendos emailin valid, e pastaj tė kėrkojė qė nė atė adresė elektronike t'i dėrgohet linku pėr aprovim. Ky link duhet tė klikohet, qė tė autorizohet profili pėrmes tė cilit mund tė komentoni.

comments powered by Disqus
Tjera nga Kosova